HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Začátek utkání přinesl šance na obou stranách, ale taky bylo vidět, že se hokejisté obou celků ještě sehrávají. Přeci jen více šancí si vypracovali hosté, kteří zaměstnávali Radima Vašíčka v brance. Ten jejich šancím statečně odolával. Na první branku čekala hrstka diváků v domácí Víceúčelové sportovní hale až do začátku 10. minuty. To hostující Duba dokázal dostat kus černé gumy až za záda frýdeckého brankáře 0:1. Piskořovi svěřenci se snažili o vyrovnání, jenže jejich šance pochytal pozorný gólman Slovák. Ani v dalších šancích na obou stranách už další branka nepadla a tak úvodní dvacetiminutovku vyhráli hosté z Prostějova.

Druhou třetinu začala obě mužstva stejně jako tu první. V polovině 22. minuty dostali hosté první možnost početní výhody v tomto zápase, ale podle svých představ s ní určitě nenaložili. Ani frýdeckým hráčům nevyšla přesilovka z konce 24. minuty. Ba co víc. Hostující Michal Šimo dokázal ve vlastním oslabení zvýšit na 2:0 pro Prostějov. Po druhé brance, kterou domácí inkasovali v početní výhodě, se jen těžko hledala cesta k brance soupeře. I tak bylo k vidění několik slibných šancí. V polovině 34. minuty se skóre měnilo znovu. Na rozdíl tří branek pro hosty upravoval Čuřík. Na tento gól dokázal v čase 34:00 odpovědět navrátilec do červenobílých barev Jan Kotásek, kterému asistovali Štubňa s Janem Sluštíkem. Na konci druhé třetiny navýšil vedení Jestřábů Střítezký a bylo to 1:4 z pohledu domácích.

Závěrečná třetina už tolik vyložených šancí nepřinesla. I přesto se Vašíček v brance Frýdku-Místku několikrát pořádně zapotil a vysloužil si tak aplaus z hlediště sportovní haly. Domácí hráči se snažili o vstřelení kontaktní branky, leč marně. Definitivní podobu výsledku dal v 54. minutě prostějovský Martin Řehulka. „Byl to první přípravný zápas, poprvé jsme si zahráli na ledě. Do zápasu jsme šli po deseti dnech dvoufázových tréninků bez volna. Dali jsme příležitost všem, abychom rozložili síly. Sice jsme vyhráli 5:1, ale byla tam hromada chyb,“ hodnotil hostující kouč Petr Zachar.frýd

K další přípravě zajíždí tým Frýdku-Místku v pátek 13. srpna do Nového Jičína, kde zápas začíná v 18 hodin.

Branky: 35. Kotásek (Štubňa, J. Sluštík) – 10. Duba (Stejskal), 25. Šimo (D. Šebek), 34. Čuřík (Duba, D. Šebek), 40. Střítezký (Čuřík, D. Šebek), 54. Řehulka (Kryl). Vyloučení: 4:6, bez využití, v oslabení: 0:1, diváci: 135.

HC Frýdek-Místek: Vašíček - Vajda, Mintěl, Raszka, Kudláček, Krutil, Trubka, Matzke, Kalina, Kolařík, O. Sluštík, Kotásek, J. Sluštík, Štubňa, Kopáč, Štochl, Matysz, Janečka, Uher, Čára. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.