HC Frýdek-Místek – TJ Horní Benešov 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Do domácí branky se od začátku utkání tentokráte postavil Feber, který příliš práce v zápase nakonec neměl, jelikož se hrálo převážně na polovině soupeře. Počáteční šance domácích však končily většinou na obraně hostů nebo na pozorném brankáři Vlašánkovi. První změnu skóre přinesla 11. minuta, kdy se při hře čtyři na čtyři zapsal do listiny střelců domácí Zapletal, který zužitkoval přesné přihrávky od Trubky. Vstřelená branka hráče Frýdku notně povzbudila, ale tlak další góly v první třetině nepřinesl.

Obraz hry se ani ve druhé třetině příliš nezměnil. Domácí tlačili a přítomní diváci v hale VSH čekali na další gól. V polovině 24. minuty neovládl své emoce hostující Vrábel a vykoledoval si osobní trest na 10 minut. Za necelé tři minuty po jeho vyloučení se puku zmocnil Zapletal, který zvýšil vedení domácích na 2:0. Soupeř si do této chvíle dokázal vytvořit jen minimum šancí, se kterými si Feber poradil. Na začátku 35. minuty píchl Libiger špičkou hole jednoho z domácích hráčů a rozhodčí hostujícího hokejistu vyloučil na 2 + 2 + 10 minut. Domácí hráči se pak usadili v útočném pásmu hostí a v polovině 36. minuty dokončil po přihrávce Sluštíka a Trubky svůj hattrick Zapletal. Než se hosté vzpamatovali, za dalších 38 vteřin zvyšoval na 4:0 junior Sluštík. V závěru druhé části hry měli Hornobenešovští výhodu přesilové hry 5 na 3, ale ani tuto výhodu nedokázali využít.

Další branku přidal Frýdek na konci 49. minuty, kdy Kappel našel před brankou soupeře Čáru a ten zvyšoval již na 5:0. Za další dvě minuty využil Pastorek přesilovku a domácí příznivci si mohli zařvat „gól“ pošesté. Konečnou podobu výsledku stanovil v čase 53:06 Sluštík. Hosté se s takovou nadílkou jen těžko smiřovali a pět minut před koncem zápasu fauloval Schreier tak zákeřně, že za svůj zákrok vyfasoval trest na 2 + 10 minut. Tato situace však rozvášnila další hráče na ledě a strhla se pravá mela. Do potyčky se pustil Novák s Paličákem, oba kohouty pak rozhodčí zápasu poslal předčasně do šaten.

V dalším zápase mužstvo HC Frýdek-Místek přivítá v sobotu 15. listopadu od 17 hodin na domácím ledě soupeře z Kopřivnice. Přijďte tedy povzbudit domácí hráče a pomoci jim k vítězství.

Branky: 11. Zapletal (Trubka), 27. Zapletal, 36. Zapletal (Sluštík, Trubka), 37. Sluštík (Čára), 49. Čára (Kappel, Sluštík), 51. Pastorek (Kappel, Čibera), 54. Sluštík (Čára, Kappel).

Vyloučení: 11:10, navíc Novák 5 minut + trest do konce utkání (FM) - Vrábel 10 minut, Libiger 10 minut, Schreier 10 minut, Paličák 5 minut + trest do konce utkání (všichni Horní Benešov), využití: 3:0

Diváci: 163.

Frýdek-Místek: Feber, Pastorek, Novák, Langer, Piecha, Čára, Bojda, Sztefek, Zapletal, Merta, Sluštík, Kameník, Čibera, Janečka, Kappel, Sýkora, Trubka, Wlaka. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí mužstva: Libor Langer.