Oceláři sčítali v pátečním večeru jen samá pozitiva. Chytili se v nejlepším možném zápase, tedy u dosavadního lídra tabulky. Po gólech zkušených plejerů Martina Adamského a kapitána Lukáše Krajíčka, mimochodem nejproduktivnějšího hráče Ocelářů, zaznamenali spásnou výhru, od které se snad už odpíchnou k veselejším dnům a také využili přesilovku.

Navíc si brankář Šimon Hrubec připsal druhou vychytanou nulu. Není bez zajímavosti, že po stejném výsledku jako v Karlových Varech. Tento region zřejmě Třinci sedí.

„Věřím, že pro nás bude zápas odrazovým můstkem. Chtěl bych poděkovat týmu, jak zápas zvládl a hlavně Šimonu Hrubcovi. Tří bodů si velmi vážíme,“ ujistil trenér Ocelářů Václav Varaďa.

Třinec (v červeném) uspěl na ledě lídra z Litvínova.

Jeho svěřenci rozhodli o třech bodech už během první části, kdy se po akci M. Kovařčíka prosadil bekhendem Adamský. Na konci třetiny pak hosté využili přesilovou hru a bylo to 0:2. Zbytek zápasu se už obešel bez gólů a Oceláři tak Litvínovu přivodili první porážku v sezoně.

„Je to vybojované vítězství. Bylo vidět, že domácí tým hraje po dobrém startu ve velké pohodě. Pro nás je to skvělý ukazatel toho, že s takovou hrou i přes velkou marodku můžeme uspět. Věřím, že nás to pozitivně naladí před derby s Vítkovicemi,“ těší se na nedělní prestižní duel Varaďa.

Verva Litvínov – Oceláři Třinec 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Adamský (M. Kovařčík), 18. Krajíček (Hrňa). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Bejček, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5 235.

Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Chmielewski, Marcinko, Martynek – Adamský, Cienciala, Svačina – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, Mikulík, Rudovský – Hrňa. Trenér: Varaďa.