V posledním domácím zápase (na Frýdek ještě čeká jedno utkání v Hodoníně, pozn. red.) nestačili svěřenci trenéra Miroslava Kameníka na hráče Poruby a po porážce 3:7 se nadále musí prát s Karvinou o setrvání v třetí nejvyšší republikové soutěži.

Vstup do utkání vyšel Ostravanům, když ve 4. minutě po Kilnarově přihrávce ujel Seidler a střelou po mezi Kubáňovy betony otevřel skóre zápasů. O vyrovnání se postaral v 9. minutě Stránský po nezištné přihrávce zkušeného Ivana. Hosté šli k prvnímu oddechu přeci jen s jednobrankovým náskokem. V čase 18:47 se Zachar natlačil až před domácího gólmana a střelou k tyči upravoval na 1:2.

V blížící se polovině utkání dostala obě mužstva možnost skórovat z trestného střílení. A oba exekutoři byli nakonec úspěšní. Ve 27. minutě si bývalý frýdecko-místecký obránce Milan Ovšák nejprve domácího gólmana položil a následnou střelou do prázdné branky rozjásal kotel porubských příznivců. O dvě minuty později se k samostatnému nájezdu postavil nejlepší střelec domácího celku Petr Lipina a ani on si zuby na brankáři hostí nevylámal. Účet druhé třetiny pak uzavřel hostující Chaloupka, který šikovně tečoval Vajdovo nahození od mantinelu. „Všechno je to o přístupu. Jako kdybychom po domácím vítězství s Karvinou přestali hrát," zlobil se frýdecko-místecký kouč Miroslav Kameník.

Svou převahu pak Porubští znásobili ještě v závěrečné periodě. Na Vajdův gól sice dokázal na druhé straně odpovědět David Samiec, poté už góly střílela jen Poruba. Ve 45. minutě zvyšoval Hulva již na 3:6, sedmou branku hostí zařídil po samostatném úniku povedeným blafákem Schwarz. „Vítězstvím jsme se dostali na druhé místo v tabulce, což je našim cílem pro základní část," začal s hodnocením porubský asistent trenéra Rudolf Wolf. „Chceme mít pro semifinále výhodu domácího prostředí. Ve Frýdku jsme hráli, co jsme potřebovali. Podle mého jsme se ale na výhru zbytečně nadřeli. Měli jsme hrát daleko chytřeji, každopádně za výhru jsme všichni rádi," dodal.

Trenér domácího celku naznačil, že ne vše je ve frýdecko-místecké kabině takové, jak by mělo být. Konkrétnější však být nechtěl. „Nedaří se nám, ale ono je tam těch okolností teď více, které se nakupily na sebe. Nechci je však nyní komentovat, možná, až skončí celá sezona," svěřil se Miroslav Kameník, který ještě zdůraznil. „K definitivě záchrany nám pořád chybí jeden bod, který musíme získat v našem posledním zápase sezony. Karviná má teď doma Valašské Meziříčí, se kterým určitě vyhraje. Potom jede do Vsetína, který už jednou porazila. Klidně se může stát, že ten Černý Petr nakonec zůstane na nás," varuje Kameník.

Hokejisté HC Frýdek-Místek zakončí letošní sezonu na ledě hodonínských Drtičů. Na jihu Moravy se hraje v sobotu 21. února od 17 hodin.

HC Frýdek-Místek – HC RT-Torax Poruba 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)

Branky: 9. Stránský (Ivan, Prokop), 29. Lipina (tr. střílení), 44. Samiec (Ivan) - 4. Seidler (Kilnar, Krayzel), 19. Zachar (Baca, Ovšák), 27. Ovšák (tr. střílení), 33. Chaloupka (Vajda, Vaněk), 42. Vajda (Kilnar, Krayzel), 45. Hulva (Červenka), 49. Schwarz (Buček, Puškár). Rozhodčí: Kubičík - Ganger, Konvička. Vyloučení: 5:6 (navíc Lipina 10 OT), bez využití, diváci: 927.
Frýdek-Místek: Kubáň - Podešva, Hurtík, Krutil, Jonáš, Černín, Prokop, Flegr - Samiec, Ivan, Stránský - Zedník, Lipina, Matějek - Gogolka, Sluštík, Mamula - Minařík, Vacula, Slovák. Trenéři: Miroslav Kameník a Marek Ivan.

PERLIČKY DERBY
• Poruba prohrála naposledy ve Frýdku-Místku 6. října 2012
• Proti sobě nastoupily celky s nejlepším útokem a nejhorší obranou
• Ostravský útočník Aleš Kilnar zaznamenal v letošním ročníku proti Frýdku 9 kanadských bodů za 1 gól a 8 asistencí
• Po třech sezonách padlo pravidlo, že se oba soupeři v derby vždy dvakrát porazili. Tentokráte vyzněla bilance 3:1 pro Porubu