V českobudějovické sestavě se poprvé objevila nová posila z Komety Brno Vlastimil Dostálek. Ani on však na porážce svého celku nic nezměnil. Po dlouhé cestě se Jihočeši ještě ani pořádně nerozkoukali a po dvou minutách už prohrávali. Dorážkou vlastní střely se prosadil Rufer. Druhý zásah přišel ve 14. min., když se znovu dorážkou prosadil Pechanec. Na druhé straně měl největší šanci Květoň, leč výborně chytajícího Šimbocha nepřekonal.

Podobně dopadli i po změně stran Hřebejk a dorážející Babka. Šimboch byl velkou oporou domácích. To Frýdek byl produktivnější. Ve 26. min. se prosadil další dorážkou M. Kovařčík a bylo to už 3:0. Brankář Bláha putoval na střídačku a nahradil ho Kváča. Snížit mohl z trestného střílení Čermák, ani on však na Šimbocha nevyzrál. To už měl domácí nováček navrch. Franek a Jašek ještě nastřelili tyč, ale krátce před druhou sirénou zvýšil už na 4:0 tečí Štebihova nahození O. Kovařčík.

V závěrečné třetině mohl skórovat nový muž Dostálek, ale ani on z ideální pozice Šimbocha nepřekonal. Naopak jedenáct minut před koncem si hosté dopili kalich hořkosti do dna, když dal pátý gól opět O. Kovařčík. „V našem podání to byl výborný kolektivní výkon, podpořený skvělým Šimbochem. Pochválit musím zejména defenzivní činnost celého týmu. Konečně se k nám obrátilo čelem i štěstí. Co se týče útočné fáze, byla tam lehkost a ofenzivní kvalita. Věřím tomu, že takový výsledek proti lídrovi soutěže nám psychicky pomůže do dalších soubojů. Přál bych si, aby naši kluci i nadále pokračovali v tak poctivých výkonech," řekl po utkání trenér frýdecko-místeckých Rysů Jiří Juřík.

Další důležité utkání sehrají Frýdečtí v sobotu od 17 hodin na ledě Benátek nad Jizerou.

HC Frýdek-Místek – Motor České Budějovice 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 3. Rufer (Bartko, M. Jáchym), 14. Pechanec (Adámek, Cienciala), 26. M. Kovařčík (Jašek), 40. O. Kovařčík (Štebih, Cienciala), 50. O. Kovařčík. Rozhodčí: Přikryl – Bryška, Wesley. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1554.

Frýdek-Místek: Daneček – Kania, Adámek, Štebih, D. Stránský, M. Jáchym, Bartko, Zahradníček – Jaroš, Chmielewski, Pechanec – M. Růžička, M. Kovařčík, Jašek – O. Kovařčík, Rufer, Hladoník – Cienciala, Půhoný, Klimša - Franek. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

Tabulka WSM ligaZdroj: Deník