HC Frýdek-Místek – HC Břeclav 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Začátek utkání poznamenala smutná zpráva, ve které minutou ticha všichni přítomní uctili památku dlouholetého činovníka HC Frýdek-Místek Karla Nogola (57).

Třístovka diváků pak viděla vyrovnaný hokej se spoustou zahozených šancí na domácí straně. No a jelikož se v úvodní třetině netrefili ani hosté z jihu Moravy, skončila první dvacetiminutovka bezbrankovou remízou. První branky se dočkali domácí příznivci v polovině 24. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil Kostelňák. Radost frýdecko-místeckých hokejistů ale dlouhého trvání neměla. Vzápětí se totiž na trestnou lavici posadil Sztefek a jeho vyloučení potrestal hostující Klimovič – 1:1.

Ve 32. minutě přišel pro Slezan nejspíš zlomový okamžik utkání. K již potrestanému Prachařovi si přisedl na trestnou lavici hostující Nekvasil, který vyfasoval za hrubost trest na pět minut + do konce utkání. Oslabení však soupeř zvládl na výbornou a po dlouhém oslabení udeřil ve 38. minutě druhou brankou, kterou zařídil kapitán Sedláček. Rozhodnutí přišlo devět minut před koncem zápasu, kdy Břeclavští vstřelili Skokanem třetí branku.

Velkým neduhem domácích hokejistů byly v tomto zápase přesilovky. V čase 56:38 dostal hostující Strýček za vysokou hůl trest na 2 + 2 minuty a nabídl tak Frýdku-Místku možnost k vyrovnání. Domácí svou početní výhodu navíc ještě zdvojnásobili, když od 59. minuty hráli v šesti proti čtyřem. Jenže ani hra bez brankáře tolik očekávaný úspěch nepřinesla a tak po šedesáti minutách hry se z vítězství radovali hráči HC Břeclav.

K utkání 25. kola zajíždí Slezan v sobotu 19. prosince na led třetí Orlové, kde zápas začíná v 17 hodin. S letošním rokem se pak rozloučí Frýdecko-Místečtí před vlastním publikem, a to v pondělí 21. prosince od 18 hodin.

Branky: 24. Kostelňák (Merta) – 26. Klimovič (Čikl, Barák), 38. Sedláček (Mráz, Zapletal), 51. Skokan (Sedláček, Mráz). Vyloučení: 6:7 navíc Skokan 10 minut a Nekvasil 5 minut + trest do konce utkání (oba Břeclav), využití: 1:2, diváci: 311.

Frýdek-Místek: Šrámek - Kudláček, Buček, Slavík, Novák, Babic, Krutil, Parma, Sluštík, Mocek, Pavlas, Martiník, Gebauer, Sztefek, Kopáč, Kostelňák, Merta, Křesťan, Zaoral, Gelačák. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

Další zápasy 24. kola: Blansko – Hodonín 3:6, Val. Meziříčí – Prostějov 8:3, Opava – Uničov 6:5 po prodl., Nový Jičín – Orlová 1:3, Přerov – Vsetín 2:1. (mar)