HC Frýdek-Místek – HC Bobři Valašské Meziříčí 8:7 (3:3, 3:0, 1:4) pp

Do utkání nastoupili aktivněji domácí hokejisté. Po několika šancích na obou stranách přišla první změna ve skóre. Jako první lovil puk ze své branky hostující brankář, který nestačil Gebauerovu střelu. Vedení domácích hráčů ovšem dlouhého trvání nemělo. O necelou minutu později srovnal krok Kovář. Na konci 8. minuty hráli Frýdečtí přesilovku, jenže inkasovali naopak z hole hostujícího kapitána Šebesty. Další přesilovku již však domácí zužitkovali. Na 2:2 srovnával Kudláček. Přítomná třístovky diváků si musela připadat v první třetině jako na střelnici. Třetí branku domácího celku vstřelil Pavlas, na 3:3 srovnával z přesilovky hostující Lhotský.

Prostředí část zápasu vyšla domácím hokejistům dokonale. Ve 32. minutě hráli domácí přesilovku pěti proti třem, kterou předčasně ukončil Gebauer. Domácí však pokračovali výhodou jednoho muže v poli a Mocek zvyšoval vzápětí již na 5:3. Soupeř z popředí tabulky si však také vypracoval pár slibných momentů, jenže Polonyi v domácí brance doslova čaroval. Ve 39. minutě přišel pro hostující hráče a jejich fanoušky další šok. To Slovák rozvlnil síť hostující branky již pošesté. V této chvíli to vypadalo na další překvapivou porážku Valachů. Hosté se s nepříznivým stavem smířit rozhodně nechtěli. Ve třetí části stáhli hru pouze na dvě lajny a ve 44. minutě snižoval Dvořák na rozdíl dvou branek a o pět minut později Šebesta dokonce na 6:5.

Uklidnění do domácích řad přinesl v 53. minutě Kolařík, který posedmé rozradostnil frýdecko-místecké fandy. S přibývajícím časem se soupeř tlačil před domácí branku, ale díky muži s číslem 20 na zádech byl stále stav zápasu nezměněn. Ještě v čase 58:45 se hrálo v obranném pásmu Bobrů a zdálo se, že o osudu tohoto utkání je rozhodnuto. Jenže šestnáct vteřin před koncem základní hrací doby snížil kapitán Šebesta na 7:6 a hosté si ihned vzali oddechový čas. Po vyhraném buly a získání útočného pásma zkusili Bobři hru bez brankáře. Zdálo se, že při přerušení v čase 59:55 je rozhodnuto, jenže z nepochopitelných důvodů nechal hlavní rozhodčí vrátit časomíru o dvě vteřiny zpátky, a jak se později ukázalo, tak to byly právě dvě osudové vteřiny utkání. V čase 59:58 totiž poslal Kovář zápas do prodloužení, když vyrovnal na 7:7.

Prodloužení si hráči obou týmů příliš dlouho neužili. Přesně po 60 vteřinách nastavení urval druhý bod pro Frýdek-Místek Slovák. „Kluci soupeře opět podcenili. Dostali jsme z počátku velice hloupé branky. Hráči chtěli hrát na krásu a celé dvě třetiny se nedostali vůbec do tempa. Až ta třetí třetina byla z naší strany mnohem lepší, jenže to jsme již hráli jen na dvě pětky. Při závěrečné power play jsme měli i štěstí,“ řekl po utkání hostující kouč Roman Sedlák.

K dalšímu utkání zajíždí Frýdečtí hráči v neděli 28. února na led sedmé Opavy, utkání začíná v 17 hodin.

Branky: 3. Gebauer (Kopáč, Kolařík), 10. Kudláček (Slovák), 12. Pavlas (Mocek), 32. Gebauer (Kolařík), 33. Mocek (Krutil, Slavík), 39. Slovák (Maliník, Krutil), 53. Kolařík (Gebauer), 62. Slovák (Kudláček) – 4. Kovář (Lhotský, Petr Dvořák), 9. Šebesta (Krisl), 19. Lhotský (Sochorek, Ovšák), 44. P. Dvořák (Lhotský, Bokroš), 49. Šebesta (Kovář), 60. Šebesta (Ovšák, P. Dvořák), 60. Kovář (Sochorek, Ovšák). Vyloučení: 6:6, využití: 3:2, v oslabení: 1:1, diváci: 315. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:5, 7:5, 7:7.

Frýdek-Místek: Polonyi – Vajda, Gottwald, Slavík, Kudláček, Babic, Krutil, Kolařík, Pavlas, Mocek, Maruna, Maliník, Slovák, Gebauer, Herman, Kopáč, Vrána, Merta. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

Další výsledky 40. kola: VHK Vsetín – Jestřábi Prostějov 5:3, Technika Blansko – HC Orlová 2:6, HC Břeclav – HC Uničiv 9:0, HC Zubr Přerov – SHK Hodonín 2:7, HC Nový Jičín – HC Slezan Opava 7:3.

1. SHK Hodonín 41 28 2 0 3 8 206:103 91
2. Valašské Meziříčí 41 26 6 0 1 8 211:128 91
3. HC Zubr Přerov 41 26 5 0 1 9 139:90 89
4. HC Orlová 41 23 4 0 3 11 178:132 80
5. HC Nový Jičín 41 18 5 0 2 16 133:127 66
6. VHK Vsetín 41 17 2 0 6 16 144:120 61
7. HC Slezan Opava 41 15 5 0 6 15 115:141 61
8. HC Břeclav 41 13 4 0 4 20 124:148 51