V 11. kole druhé nejvyšší hokejové soutěže u nás zavítali do frýdecko-místecké haly Polárka hokejisté VHK Vsetín. Hostující nováček po velmi dobrém úvodu utkání nakonec tahal za kratší konec.

Vsetín měl vynikající vstup do zápasu, kdy se do 8. minuty trefili dva stabilní střelci hostů s velmi dobrou formou a těmi jsou Vávra s Březinou. Valaši byli na koni, ale ještě do přestávky dokázali srdnatě bojující domácí vyrovnat. V 18. minutě nejprve snížil v početní výhodě Kvasnica, remízový stav zařídil 47 vteřin před koncem první části Mikulík.

V prostřední části hry se trefil pouze domácí Christov, i když si rysi vytvořili několik slibných gólových situací. Vsetínský gólman Pavelka navíc nepůsobil příliš jistě, jednou mu dokonce pomohla branková konstrukce.

V poslední třetině se domácí podruhé v utkání prosadili z přesilové hry, ale vsetínský Slováček z dorážky zadělal na dramatický závěr. Vsetín hrál skoro celé poslední dvě minuty power-play, domácí brankář Daněček naštěstí již neinkasoval.

„Utkání bylo velmi slušné. Domácí uhájili vítězství a já můžu akorát říct, že největší problém v tomto sportu jsou rozhodčí. Nechci říct, že bychom kvůli rozhodčím prohráli, ale to co tady dneska předváděli ti dva frajeři v pruhovaném, bylo neskutečné. Domácí hráli dobře. Neříkám, že si zasloužili vyhrát, ale podali slušný výkon a my jsme nespokojeni hlavně kvůli rozhodčím,“ neskrýval nespokojenost po utkání trenér Robe Jiří Dopita.

To trenér domácích Marek Malík se o mužích v pruhovaných dresech vyjadřovat moc nechtěl. „Já rozhodčí určitě hodnotit nebudu. Určitě jak Jirka nebyl spokojen, tak i my bychom tam mohli najít pár věcí. S tím ale nic neuděláme. Nepřísluší mi to, spíš to necháme bez komentáře,“ hlesl Malík. Toho potěšil především bojovný výkon domácích hráčů. „Bylo to hodně kvalitní utkání. Když budu hodnotit nás, tak i přes ten nepříznivý začátek, kdy jsme tam vyrobili dvě hrubky, tak jsme to dokázali vyrovnat a potom i otočit. Za to velký dík celé šatně, hlavně za tu bojovnost. Myslím si, že jsme po většinu zápasu byli drtivě lepší mužstvo, takže jsme si tři body zasloužili. I přes dramatičtější závěr jsme si zápas pohlídali. Musíme pogratulovat všem hráčům, někteří totiž zápas nedohráli, ale kluci byli na ledě jako ti slavní mušketýři. Bojovali jeden za všechny a všichni za jednoho. Jsme ale také rádi za předvedenou hru,“ pochvaloval si po zápase domácí trenér.

Rysi tak dokázali zvítězit ve třetím utkání v řadě, a to i přesto, že se do extraligového Třince přesunula útočná lajna bratří Kovařčíků s Chmielewskim. „My jsme takový tým, že když jsou někteří hráči povoláni nahoru, tak to může být na jednu stranu pro nás špatné, ale na druhou se zase otevírá šance pro ostatní. A my jsme rádi, že se kluci k tomu staví takhle dobře,“ uzavřel hodnocení domácího střetnutí Malík.

Frýdecko-místečtí hokejisté si od zápasového rytmu příliš neodpočinou. Již ve středu je čeká duel na třebíčském ledě, v sobotu pak od 17 hodin vyzvou doma tým Ústí nad Labem.

HC Frýdek-Místek – VHK ROBE Vsetín 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Kvasnica (Bajtek, Pechanec), 20. Mikulík (Klimša, L. Kovář), 24. Christov (Mikulík, Kvasnica), 47. Kofroň – 6. Vávra (Slováček, Podešva), 8. Březina (Frolo), 54. Slováček (Vávra, Podešva). Rozhodčí: Šutara, Veselý – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Diváci: 2118.

Frýdek-Místek: Daneček – Hrachovský, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, D. Stránský, Piegl – Kvasnica, Pechanec, Bajtek – Kofroň, Mikulík, Christov – Franek, Klimša, J. Kalus – Flok, Przybyla, Kaukič. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

Vsetín: Pavelka – Ostrčil, Frolo, Žák, Dundáček, D. Krenželok, Šenkeřík – Markovič, Hruška, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Hořanský, Pokorný, Jonák – Vítek, Šilhavý, Půček. Trenéři: Jiří Dopita a Luboš Jenáček.

Další výsledky: České Budějovice – Karlovy Vary 2:1, Litoměřice – Benátky nad Jizerou 1:3, Slavia Praha – Přerov 2:0, Prostějov – Ústí nad Labem 3:2 pp, Kadaň – Třebíč 3:2.

hokej-wsmliga-tabulkaZdroj: Deník