Samotný duel začal nešťastně pro domácího útočníka Tadeáše Jaroše. Ten při svém prvním střídání fauloval jednoho z hostujících hráčů a hlavní rozhodčí s frýdeckým hokejistou neměl slitování – Jaroš dostal pět minut plus trest do konce utkání. V následném oslabení domácí hráči svého soupeře do ničeho nepustili. Ba naopak. Na začátku 7. minuty ujel O. Kovařčík a po jeho přihrávce otevřel skóre zápasu ve vlastním oslabení Meidl. Vzápětí putoval za katr porubský Šindelář a domácí záhy přidali v přesilové hře druhou branku. Jejím autorem byl Sonnek. Hosté s rychlou hrou frýdeckého celku měli značné problémy a tak nebylo divu, že v polovině zápasu svítilo na ukazateli skóre 6:0 ve prospěch Frýdku. „Od samého začátku jsme byli jednoznačně ve všem o krok pozadu, soupeř nás přehrál jak důrazem, tak bruslením. Někteří naši hráči si mysleli, že rozhodnou zápas sami," zlobil se hostující asistent trenéra Roman Kotala.

Ve 33. minutě zvyšoval M. Kovařčík už na sedmibrankový rozdíl, až pak se dostali na chvíli ke slovu také Porubští. Ti během 34. a 36. minuty snížili zásluhou dvou branek Sysaly na 7:2.

V závěrečné dvacetiminutovce si domácí příznivci hlasitě přáli deseti branek v hostující brance, hráči v bílých dresech nakonec jejich přání nevyslyšeli. Skóre utkání se nakonec zastavilo na stavu 9:2 ve prospěch domácího celku. „Dnes jsme vůbec nepodali kolektivní výkon, často jsme byli vylučováni a po zásluze jsme byli potrestáni. Můžeme být možná i rádi, že jsme nedostali ještě větší náklep. Věřím, že se z tohoto zápasu ponaučíme," řekl po zápase zklamaným hlasem Roman Kotala. To domácí trenér Marek Malík oplýval po vydařené generálce daleko lepší náladou. „Koučink byl dnes velice dobrý," začal s hodnocením zápasu bývalý český obránce. „Teď ale vážně. Jsme velice spokojeni s výkonem celého mužstva, hlavně s naší útočnou fází. Kluci hráli přesně to, co jsme si řekli. Bylo tam sice několik hluchých míst, kdy jsme dostali trochu laciné branky. Na to se ale ještě v příštím týdnu zaměříme. S generálkou jednoznačně spokojenost, stejně jako s celou přípravou, kterou hráči poctivě odmakali," zdůraznil Marek Malík.

Frýdečtí tak zakončili předsezónní přípravu, ve které sehráli osm přípravných duelů s bilancí pěti vítězství a tří porážek. Teď už na svěřence trenérů Juříka a Malíka čeká ostrý start, a to v sobotu 12. září doma s valašskomeziříčskými Bobry. První mistrovské utkání začíná až v 19 hodin.

HC Frýdek-Místek – HC RT-Torax Poruba 9:2 (3:0, 4:2, 2:0)

Branky: 7. Meidl (O. Kovařčík), 8. Sonnek (Kovařčík, Schwarz), 18. Káňa (Kowalczyk), 25. Meidl (Klimša), 28. Matyáš (Klimša, Meidl), 31. Káňa (Kowalczyk), 33. M. Kovařčík (Kulhánek, Sonnek), 44. Krutil (Piecha), 60. Kowalczyk (M. Kovařčík) – 34. Sysala, 36. Sysala (Puškár). Vyloučení: 9:12 (navíc Jaroš 5 minut + trest do konce utkání - Slavík 10 minut, Buček 10 minut), využití: 3:1, oslabení: 2:0, diváci: 217.

Frýdek-Místek: Šimboch – Kowalczyk, Polák, Dresler, Matyáš, Krutil, Kulhánek - Meidl, O. Kovařčík, Klimša - Luka, Káňa, Rufer - Samiec, Piecha, Jaroš - Sonnek, M. Kovařčík, Schwarz. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.