„Zasloužili jsme si vyhrát,“ hlásala letní slovenská posila, která nastoupila v týdnu po více než měsíční pauze způsobené problémy se zády až ve čtvrté lajně. I přesto Balej zápas rozhodl. „Je jasné, že po zranění trenér nezařadí hráče do prvního útoku. Tím si projde každý, kdo se vrací po zranění,“ přiznal Jozef Balej.
V první třetině, ve které se oba týmy věnovaly hlavně obraně, bylo k vidění jen mnoho vyloučených a nastřelená tyč domácím Davidem Moravcem. Po přestávce se však už začal hrát útočný hokej. Oceláři sice nevyužili v úvodu druhé třetiny pětadvacet vteřin trvající přesilovku pěti proti třem, ale o chvíli poté už zvedali ruce nad hlavu. Ukázkovou přihrávku kapitána Peterka na zadní tyč pohotově přetavil v gól Martynek. Vyrovnání přišlo po chybě Baleje, který v početní výhodě přišel o puk a následný brejk zakončil parádní dělovkou nad Čechmánkovu lapačku Kumstát.

V polovině závěrečné části vrátil Třinci náskok Balej, jenž se vřítil do obranného pásma hostů a Mensatora překonal ukázkovým blafákem. Stejnou akci zopakoval tři minuty před koncem a bylo rozhodnuto. Zisk tří bodů pečetil o devětatřicet sekund poté obránce Seman.

„Přijeli jsme s cílem zabezpečit střední pásmo a eliminovat tak útočnou sílu Třince, což se nám nakonec nepovedlo. Mnoho sil nám vzalo sedm vyloučených v první třetině,“ uvedl kouč Karlových Varů Josef Paleček a dodal: „Padesát minut jsme drželi remízu, pak už nám trochu došly síly. I my jsme měli přesilové hry, ale neudrželi jsme se napuku.“

„První třetina byla hodně opatrná. Nešli nám přesilovky. Náboj dostal zápas ve druhé třetině. Bylo to typické utkání s Karlovými Vary, které se tahalo nahoru dolů. Soupeř bojoval až do konce, byl velmi nepříjemný. Nám se podařilo odskočit až dvěmi proměněnými nájezdy Jožky Baleje,“ řekl asistent trenéra Třince Jiří Juřík.

Třinec – Karlovy Vary 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Muž zápasu: Balej
Branky a nahrávky: 24. Martynek (Peterek, D. Květoň), 48. Balej (Gureň, Polanský), 58. Balej (Výtisk, Kováčik), 58. Seman (Peterek, D. Květoň) – 36. Kumstát. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Hribík – Bádal, Pouzar. Diváci: 3300.
Třinec: Čechmánek – Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň – Tomík, Polanský, Kováčik – Kanko, Moravec, Polák – D. Květoň, Peterek, Martynek – Hašek, Hampl, Balej. Trenér: A. Stavjaňa.
Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Čutta, Němec, Řezníček, Mudroch, Hanzlík, Prošek, Duben – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Zucker, Kristek, Sailer – Dej, Pech, Skladaný. Trenér: J. Paleček.