Skóre jubilejního padesátého utkání obou týmů v nejvyšší soutěži otevřel letošní premiérovou trefou v přesilovce nejproduktivnější obránce týmu Tomáš Malec, který dělovkou za kruhy nedal Turkovi žádnou šanci. Šestadvacetiletý bek se dočkal gólu po dlouhých osmatřiceti zápasech. „Nad tím, že jsem tak dlouho nedal gól, jsem nepřemýšlel. Hlavu jsem si z toho nedělal,“ pousmál se třinecký bek.

Hosté putovali v úvodní třetině hned šestkrát na trestnou lavici a domácí to trestali. Třiašedesát sekund trvající výhodu dvou mužů na ledě ještě nevyužili, ale v dobíhající přesilovce pěti proti čtyřem už Třinec udeřil. Z desáté branky v sezoně se radoval Polanský, který pak půl minuty před první sirénou odpověděl na snížení Mertla. Jeho druhý gól v utkání a celkově jedenáctý v ročníku musel potvrdit až videorozhodčí. Byla to třetí využitá přesilovka domácích v zápase. „Prohráli jsme si zápas sami hned v začátku vlastní nedisciplinovaností,“ zlobil se kouč Budějovic Ernest Bokroš.

V dalším průběhu se více bojovalo, ale šance i přesto přicházely. Jako ta Kováčika, který se ocitl sám před brankářem, ale ideálně nezpracoval skákavý puk a k zakončení se nedostal. Zkoumání videa přišlo opět ke slovu ve 34. minutě. Dudova dorážka však nemohla být uznána pro hru vysokou holí.

V závěrečné části, do které nastoupili Oceláři s Vojtkem v bráně, se dvakrát prosadil Moravec a bylo rozhodnuto. Platnost páté branky třineckých musela znovu potvrdit až obsluha u videa. „Roman si při jednou ze zákroků natáhl stehenní sval. Nic vážného to ale není,“ vysvětlil důvod jeho vystřídání asistent trenéra Třince Jiří Juřík. Poslední hřebíček do budějovické rakve zatloukl pět minut před koncem krásnou trefou do levého horního rohu čerstvý reprezentant David Květoň.

„Výsledek vypadá jednoznačně, ale Budějovice byly dvě třetiny vyrovnaným soupeřem. Po čtvrté brance však už odpadly a nám se už poté hrálo dobře,“ přiznal Jiří Juřík. „Po brance na 1:4, které předcházela naše hrubá chyba, jsme dohrávali se zbytečnou podrážděností,“ dodal zklamaný Ernest Bokroš.

TŘINEC – Č. BUDĚJOVICE 6:1 (3:1, 0:0, 3:0)

Muž zápasu: Polanský

Třinec: Čechmánek (od 41. Vojtek) – Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Andersons, Nikolov – Kanko, Moravec, Polák – D. Květoň, Polanský, Kováčik – Tomík, Peterek, Martynek – Hašek, Hampl, Piecha. Trenér: A. Stavjaňa.

Budějovice: Turek – Toman, L. Poživil, Jareš, Frolo, Sičák, Gřegořek, Mucha – Kůrka, Vak, Veselý – M. Hudec, Huml, Gulaš – Mertl, L. Květoň, Hřebejk – Kotrla, Kuchejda, Duda. Trenér: E. Bokroš.

Branky a nahrávky: 9. Malec (Tomík, Seman), 15. Polanský (Tomík, Peterek), 20. Polanský (D. Květoň), 45. Moravec (Vosátko), 52. Moravec (Polák, Kanko), 56. D. Květoň (Polanský) – 16. Mertl (L. Květoň).

Vyloučení: 6:10.

Využití: 4:0.

Rozhodčí: Minář – Chytil, Pryška.

Diváci: 3302.