HC Moravské Budějovice – HC Frýdek-Místek 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Do zápasu, který začal pro výpadek elektrického proudu o pár minut později, nastoupila obě mužstva s vervou. Jak domácí, tak i hosté čekali, co předvede jejich soupeř. Hned druhá střela v podání Wlaky se ujala a v čase 4:00 šli hosté do vedení – 0:1. Domácí borci se snažili odpovědět, ale v cestě za jejich úspěchem jim stál pozorný gólman Urbánek. V polovině 7. minuty hráli hosté poprvé v oslabení a domácí Topol po přesné nahrávce Dusíka a Boudného vyrovnal. Za nerozhodného stavu sledovalo téměř vyprodané hlediště vyrovnaný hokej. Domácí dokazovali svou sílu na svém ledě, ale i hosté předváděli hru, na kterou jsou zvyklí. Na začátku 14. minuty se v přesilové hře trefil Zapletal a Frýdečtí opět o gól vedli. Za stavu 1:2 skončila také první třetina.

Domácí se i ve druhé dvacetiminutovce nechtěli smířit s jednobrankovou ztrátou, jenže naráželi na skvěle chytajícího ochránce hostující svatyně. Ve 27. minutě vyloučil rozhodčí za podražení hostujícího Ledvoně. Jihomoravané dokazovali svou velkou sílu hlavně v početní převaze. Tentokráte jim to ale nevyšlo, jelikož na konci 28. minutě zaúřadovala v útočném pásmu dvojice Sztefek – Sluštík a druhý jmenovaný upravil ve vlastním oslabení na 1:3. Domácí se ve druhé části přeci jen dočkali branky, když se ve 31. minutě trefil zkušený Fryauf. Na konci 35. minuty došlo ke střetu Bolka a jednoho z domácích hráčů. Frýdecko-místecký hráč zůstal po tomto souboji ležet na ledě a musela pro něj dorazit záchranná služba, která jej převezla do třebíčské nemocnice. Druhá třetina byla předčasně ukončena a její pokračování přišlo po úpravě ledu. V dohrání zbylých pěti minut druhé třetiny se již skóre nezměnilo.

Vstup do závěrečné třetiny vyšel lépe hostům, když se po 42 vteřinách trefil přesně Novák. V těchto chvílích patří velké absolutorium brankáři Urbánkovi, který přiváděl domácí hráče místy až k zoufalství. Devět minut před koncem ujel domácí obraně Sluštík, kterého následně nedovoleně zastavil budějovický Boudný. Hlavní rozhodčí zápasu s nařízením trestného střílení ani chvíli nezaváhal. Sám faulovaný hráč se ujal následné exekuce, jenže domácího brankáře Pekárka nepřekonal. Rozhodnutí přišlo v poslední minutě, kdy domácí kouč odvolal brankáře a Kopáč střelou do odkryté branky pečetil vítězství Frýdku-Místku v poměru 5:2.

Hosté tak úspěšně zvládli vstup do barážových bojů, když po vyrovnaném utkání zvítězili rozdílem tří branek. Zranění Bolka se naštěstí neukázalo jako vážné, takže dlouhá cesta domů příjemně utíkala. Zítra baráž o II. ligu pokračuje druhým zápasem, ve kterém se potkají Moravské Budějovice a Uherské Hradiště.

Frýdecko-místečtí hráči mají v tomto kole volný los a tak se budou připravovat na 3. kolo, ve kterém zavítají v neděli 22. března (původně jsme avizovali sobotu) na led do Uherského Hradiště. Zápas tam začíná v 17 hodin.

Branky: 7. Topol (Boudný, R. Dusík), 31. Fryauf (Barvíř, Topol) – 5. Wlaka (Krutil), 14. Zapletal (Sluštík), 28. Sluštík (Sztefek), 41. Novák (Zapletal, Merta), 59. Kopáč (Sluštík, Trubka). Vyloučení: 8:12, navíc Zapletal a Sluštík (oba FM) 10 minut, využití: 2:2, v oslabení: 0:1, diváci: 628.

Frýdek-Místek: Urbánek – Novák, Sýkora, Trubka, Ledvoň, Krutil, Bolek, Janečka, Zapletal, Sluštík, Merta, Čára, Sztefek, Křivák, Kameník, Kopáč, Wlaka, Štochl, Pastorek. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)