Zápas tentokráte začali aktivněji hosté a opavský gólman Šafránek tak musel být neustále ve střehu. Šance Sluštíka a Suchého však gólem neskončila. Na druhé straně stálo při Kubáňovi dvakrát štěstí, když frýdeckého gólmana zachránila tyč. Oba týmy tak po první dvacetiminutovce odcházely do kabin s nulovým kontem na svých stranách.

Úvod druhé třetiny přinesl zbytečný trest pro domácí lavičku, když na led přišli Opavští až po uplynutí patnáctiminutové přestávky a za zdržování hry vyfasovali dvouminutový trest. V početní výhodě se do šance dostal Sluštík, ale jeho rána mířila vedle. První změnu skóre tak přinesla až polovina 24. minuty. Puk v té chvíli putoval od Stránského na modrou, kde už čekal připravený Krutil, jehož tvrdou střelu tečoval před Šafránkem Samiec – 0:1. Od úvodní trefy uběhlo pouhých sedmnáct vteřin a hosté zvedali ruce nad hlavu podruhé. To se po Podešvově přihrávce střelecky prosadil Zedník – 0:2. Dva rychlé góly Frýdecké povzbudily a i nadále si vytvářeli šance. Polovina 27. minuty ale dala zápasu nový náboj. K volnému puku se dostal domácí Kysela a přesně mířenou střelou nedal Kubáňovi šanci – 1:2. Gólové hody v prostřední části zápasu nadále pokračovaly. Necelých šest minut před druhou sirénou vyslal rychlou přihrávku Samiec a Ivan se v zakončení nemýlil – 1:3. V závěru pak ještě dokázal snížit na rozdíl jediné branky Herman.

Závěrečná třetina tak slibovala ještě velké drama. Opavští chtěli na svou stranu převrátit pomyslné misky vah a šancí si k tomu vypracovali dostatek. V čase 49:00 vypálil tvrdý projektil Mosler a puk skončil za zády hostujícího brankáře. Bylo tedy srovnáno 3:3 a začínalo se nanovo. Poslední desetiminutovka však již další branku nepřinesla, takže vítěze přípravného duelu, musely určitě samostatné nájezdy. V nich se prosadil pouze frýdecko-místecký Petr Lipina, který tak zajistil Frýdku vítězství na opavském ledě.

Svěřenci trenéra Radima Nečase tak zvládli generálku na výbornou, nyní se již Frýdečtí budou soustředit na svůj první mistrovský zápas, který sehrají ve středu 17. září proti přerovským Zubrům. Utkání se odehraje od 18 hodin na stadionu v Novém Jičíně. „Odehráli jsme úplně jiné utkání, než byl ten před týdnem. V dnešním zápase jsme dokázali pokrývat střední pásmo a byli jsme důrazní i v napadání. V zápase se představili hráči, kteří budou tvořit letošní kostru frýdecko-místeckého týmu," nastínil hostující kouč Radim Nečas. „S Frýdkem jsme hráli dvakrát v krátkém čase a bylo vidět, že mají velice zkušený tým, což je před začátkem soutěže varovné. Druhá liga bude letos zřejmě hodně vyrovnaná. Nám se dnes nepovedl vstup do zápasu, který byl takový vlažný. Tlak jsme si dokázali vytvořit až v závěru utkání a je škoda, že jsme zápas nakonec nedokázali otočit. Šancí bylo dostatek," dodal opavský lodivod Karel Suchánek.

HC Slezan Opava – HC Frýdek-Místek 3:4 (0:0, 2:3, 1:0) po sam. nájezdech

Branky: 7. Kysela (Galvas), 40. Herman (Chalupa, Pavelek), 49. Mosler (Vrabel, Musial) – 24. Samiec (Krutil, Stránský), 24. Zedník (Podešva), 35. Ivan (Samiec, Černín), 65. Lipina (sn). Vyloučení: 7:10, využití: 2:0.

HC Frýdek-Místek: Kubáň – Černín, Čintala, Vančo-Minařík, Teper, Podešva, Jindřich, Stránský, Ivan, Samiec, Lipina, Niec, Mamula, Mach, Kopun, Suchý, Sluštík, Krutil, Jonáš, Hamhalter, Zedník. Trenér: Radim Nečas.

(mar)