Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hokejisté v Orlové prohráli

Frýdek-Místek - Ke svému dalšímu přípravnému utkání zajížděli frýdecko-místečtí hokejisté na led do nedaleké Orlové.

27.8.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Plus Oil Orlová – HC Frýdek-Místek 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

První třetinu začali lépe domácí, takže více práce měl brankář hostí Vašíček, který však domácí pokusy spolehlivě pochytal. Až ve 12. minutě za Glaichem zazvonila tyč, když Ivo Mocek hned po vyhraném buly pálil tvrdou dělovku. O chvilku později čelil domácí brankář dalšímu náporu červenobílých barev. Hra se rychle přesouvala ze strany na stranu, ale branek se diváci v úvodní dvacetiminutovce nedočkali.

Druhou třetinu začali naopak aktivněji hosté, jenže orlovský brankář frýdecko-místecké střelce vychytal. Na druhé straně sehráli Frýdečtí velice dobře oslabení pěti proti třem, když na trestné lavici pobývali Kalina a později Mocek. První změnu skóre přinesla až 38. minuta, kdy se srazil domácí hráč s hlavním rozhodčím, kterého neúmyslně zranil bruslí. Po tomto střetu zůstal domácí borec ležet u frýdecké střídačky, ale místo něj naskočil ze střídačky do hry šestý domácí hráč a Orlová s pukem sehrála situaci v obranném pásmu hostí na výbornou 1:0. Čárová dvojice však branku domácích uznala bez jediného zaváhání a ani následná debata již se třemi rozhodčími na ledě byla marná a Orlová tak po střele Petra Rozuma vedla. I díky této brance, která platit neměla pro příliš mnoho hráčů na ledě, byl stav po druhé třetině příznivější pro domácí.

Druhý gól zaznamenali domácí v 52. minutě, kdy se opět prosadil Petr Rozum. Vzápětí putoval za katr Mocek a Orlovští dokázali 18 vteřin před vypršením trestu skórovat potřetí. Radim Valchař tak dal výsledku konečnou podobu 3:0. Hokejisté Frýdku-Místku prohráli na ledě Orlové o tři branky. V zápase předvedli slušný výkon.

Další z přípravných duelů sehrají Piskořovi svěřenci dnes odpoledne, kdy se představí na ledě nováčka z Havířova.

Branky: 38. Rozum (Holuša), 52. Rozum (Prachař), 55. Valchař (Grygar, Kraft). Vyloučení: 4:5, využití: 1:0, diváci: 120.

HC Frýdek-Místek: Vašíček - Matzke, Mintěl, Kocurek, Raszka, Gottwald, Trubka, Kotásek, Kolařík, Mocek, Kopáč, Štochl, Štubňa, O. Sluštík, Čára, Bartoš, Matysz, Kalina. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

(mar)

27.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.