Osmá příčka jim zaručuje sice vytoužený postup do letošního play-off, v něm ale narazí Nečasovi svěřenci na lídra soutěže, a to profíky z Prostějova. „Nedá se nic dělat. S Orlovou jsme dělali velké chyby vzadu. Když jsme na začátku třetí třetiny obrátili stav z 1:3 na 4:3, zavládla v týmu spokojenost. Bylo to ale utkání, kdy bylo patrné, že oběma týmům už o nic nejde. Tomu pak odpovídalo i tempo zápasu. Nám chyběla bojovnost a nasazení. Věřím tomu, že kdybychom zapli na vyšší stupeň, tak jsme s nimi nemohli prohrát," hněval se po derby frýdecko-místecký kouč Radim Nečas.

Frýdečtí hokejisté tak dohrají základní část soutěže bez většího stresu. Ve středu 19. února nastoupí v domácím prostředí od 18 hodin proti Porubě, v sobotu 22. února pak jedou do Hodonína. „Tyto zápasy bereme jako přípravu na Jestřáby. Zde se ukáže, jestli vůbec nějaká síla na Prostějov bude," řekl kouč Frýdku-Místku, který pro play-off nemůže počítat s útočníky Ivanem a Kolaříkem. „Je to pro nás určitě velká ztráta," dodal Nečas.

HC Frýdek-Místek – HC Orlová 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)

Branky: 10. Ovšák (Mach, O. Sluštík), 38. O. Sluštík (Mach, Krutil), 42. O. Sluštík (Krutil), 44. O. Sluštík (Samiec) – 8. Studený (Zientek), 20. Vydra (Grepl, Studený), 24. Grepl (Studený, Pavliš), 50. Studený (Grepl), 55. Diviš. Rozhodčí: Šutara – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:9 (navíc Samiec 10 minut OT), využití: 2:1, diváci: 79.

Frýdek-Místek: Chvostek – Ovšák, Čintala, Podešva, Vacula, Měkýš – Gogolka, Samiec, Stránský – Mach, O. Sluštík, J. Sluštík – Kopún, Richter, Mamula – Gajda, Slovák, Krutil. Trenér: Radim Nečas.