Hokejisté HC Frýdek-Místek uzavřeli letošní sezonu vítězstvím na ledě Ústí nad Labem. Zisk tří bodů znamená, že se Juříkovi svěřenci umístí v letošní WSM lize na konečném 10. místě. K postupu do vyřazovacích bojů scházely rysům pouhé čtyři body. „Samozřejmě, že jsme zklamaní, že jsme se do play-off letos nedostali. A to musím podotknout, že jsme získali více bodů, než tomu bylo v minulé sezoně. Teď už jen můžeme jen zavzpomínat na zápasy, které nám doslova utekly mezi prsty. Je to ponaučení pro příští sezonu,“ řekl po zápase hostující trenér Marek Malík.

Domácímu Slovanu derniéra vůbec nevyšla. „Už před utkáním jsem říkal, že vyhraje ten, kdo k tomu přistoupí lépe. Hlavně co se týče bojovnosti,“ zdůrazňoval ústecký kouč Tomáš Mareš. „Frýdek byl jasně lepší a výsledek je takový, jaký je,“ dodal.

O první změnu skóre se již v 5. minutě postaral hostující obránce Foltýn, který se prosadil v početní výhodě. Také druhá branka Frýdku padla v přesilovce, tentokráte se ve 27. minutě prosadil Klimša. Hosté si jednu branku schovali i na třetí třetinu, kdy skóroval Bajtek. Slovan už jen dokázal snížit na konečných 1:3. „Bohužel jsme hráli dobře jen ve druhé třetině, což je pro nás velkým zklamáním. Nyní čeká hráče zasloužené volno, k přípravě na další sezonu se tým sejde v dubnu,“ uzavřel hodnocení domácí trenér Mareš.

„Toto utkání bylo pro obě mužstva poslední. Jsem rád, že jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a už od první třetiny měli lepší pohyb. Potěšilo i to, že jsme využili dvě přesilové hry, což rozhodlo utkání. V prostřední části domácí hráči sice srovnali hru, ale po třetím gólu jsme si už zápas pohlídali,“ hodnotil poslední duel v letošní sezoně Marek Malík.

HC ÚSTÍ NAD LABEM - HC FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 52. Melka (Roubík, Severa) – 5. Foltýn (Klimša, Štumpf), 27. Klimša (Pechanec, Franek), 47. Bajtek (Štumpf, Klimša). Rozhodčí: Barek, Veselý – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 371.

Frýdek-Místek: Daneček – Zahradníček, Bartko, Piegl, Foltýn, D. Stránský, Matyáš – Štumpf, Pechanec, Klimša – Franek, Bajtek, Martynek – Poruba, Kuťák, Flok – Kafka. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

hokej_tabulka_WSM liga

Jiří Juřík: Sami víme, že teď už je pozdě bycha honiti
Už před sezonou bylo všem jasné, že letošní rok bude pro celky WSM ligy hodně specifický. Soutěž se totiž na tři sezony uzavřela, takže po tuto dobu nebude nikdo z druhé nejvyšší hokejové soutěže sestupovat. Počet účastníků se naopak každým rokem o jednoho zástupce navýší. Jisté bylo rovněž i to, že žádné předkolo play-off tentokráte nebude. Do vyřazovacích bojů postoupí osm nejlepších, ostatní družstva budou mít poté volno. A do této skupiny „nešťastných“ se dostali nakonec i hokejisté HC Frýdek-Místek.
Ti v sobotu uzavřeli základní část v Ústí nad Labem, kde vyhráli 3:1. „I když už bylo dané, že ani jeden tým nemůže do play-off postoupit, tak obě družstva hrála velice Trenér frýdecko-místeckých hokejistů Jiří Juříkzodpovědně. My jsme se v Ústí opírali o výborný výkon brankáře Danečka, hodně nám také k výhře pomohly dvě využité přesilové hry,“ svěřil se po utkání kouč rysů Jiří Juřík.
Ten se po zápase vyjádřil také k právě skončené sezoně, kterou rysi zakončili na 10. místě. „Nebudu nalhávat, že nejsme z postupu do play-off smutní. Štve nás to o to víc, jelikož jsme uhráli více bodů, než v minulé sezoně. Teď už je pozdě bycha honiti. Sami víme, že nám k postupu stačilo uhrát o pět bodů více. Teď je to pro nás trošku frustrující, ale naopak to může být pro příští sezonu pro všechny ponaučením,“ zdůraznil Juřík.
Když se ohlédneme za skončenou základní částí, tak je zřejmé, že Frýdku-Místku vůbec nevyšla prostřední část (II. a III. čtvrtina). „Výsledkově nám tyhle čtvrtiny moc nevyšly, ale bylo to také tím, že nám nahoře (myšleno v Třinci, pozn. red.) hrálo sedm hráčů, takže naše sestava nebyla moc ustálená. Bereme to ale tak, že takový už osud farem je,“ dodal smířlivým hlasem frýdecko-místecký trenér.
Sezona rysům sice skončila, spoustu hráčů si ale od hokeje ještě neodpočine. „Přesně tak, někteří kluci se již přesunuli do třinecké juniorky, jiní byli zase dopsáni na soupisku extraligového Třince pro následné play-off,“ potvrdil kouč Frýdku-Místku, který ještě o své budoucnosti jasno nemá. „My se teď soustředili s týmem na závěr soutěže, takže jsme s vedením ještě nic nerozebírali. Teď vám k tomu tedy nic neřeknu,“ pousmál se Jiří Juřík.