Po těsném vítězství na ledě Vsetíně chtěli svěřenci frýdecko-místeckého trenéra Radima Nečase uspět i před vlastními fanoušky. Soupeř ale nepatří v letošní sezoně k těm lehčím. Technika Brno se totiž stále pohybuje ve vrchních patrech druholigové tabulky.
Frýdečtí začali utkání aktivněji, pozorně chytající Chvátal ale puk v první dvacetiminutovce za svá záda nepustil. Jelikož si stejně vedl i domácí gólman Chvostek, skončila první perioda bezbrankovou remízou. Až ve 26. minutě napřáhl slovenský mladík Peter Bustin a hosté šli do jednobrankového vedení. Krátce před druhým klaksonem ale vyjel zpoza hostující brány Ivan a bylo srovnáno.

Na začátku třetí třetiny hrála Technika v oslabení, jenže domácí hokejisté chybovali v rozehrávce a po Havířově vysunutí překonal Chvostka přesnou střelou Jurča. „To byla velká chyba. Naštěstí jsme pak dokázali soupeře přimáčknout," řekl domácí kouč Radim Nečas. Domácí přidali a v rozmezí 51. a 53. minuty obrátili průběh střetnutí. Na 2:2 nejprve srovnal krásnou střelou do levého horního rohu Mach, vzápětí vyšachoval hostující obranu Ondřej Sluštík (100. branka Frýdku v letošní sezoně, pozn. red.) a misky vah se rázem přiklonily na domácí stranu. Technika se nevzdala a pouhou minutu a půl před koncem třetí třetiny srovnal po další chybě v domácí defenzívě Zábranský.

I když domácí začali prodloužení v početní výhodě, gólu se hrstka diváků v porubské hale již nedočkala. O majiteli bonusového bodu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jako první se rozjel hostující Fadrný, který se nemýlil. Po něm neuspěli domácí Mach, ani hostující Kozák. Až zkušený Ivan našel na hostujícího gólmana recept. Ve třetí sérii neuspěli Boček se Stránským. V té čtvrté nejprve Ivan neproměnil a Jurča vzápětí rozhodl o těsném vítězství Brna. „K vidění bylo vyrovnané utkání s řadou nevyužitých šancí. Za stavu 1:1 jsme při přesilovce udělali chybu, za kterou nás Technika dokázala potrestat. Pak jsme soupeře zatlačili a dokázali se dvěma góly vrátit do zápasu. Dva body jsme pak zbytečně ztratili v závěru, kdy nás soupeř opět dokázal za chybu potrestat. Je to škoda," řekl po utkání domácí trenér Radim Nečas.

Na frýdecké hokejisty čeká v sobotu 11. ledna třetí letošní derby. Série je vyrovnaná, když Frýdek nejprve vyhrál 5:4, poté jako domácí celek s Toraxem prohrál 2:4. Utkání má úvodní buly v 17 hodin.

HC Frýdek-Místek – VSK Technika Brno 3:4 (0:0, 1:1, 2:2) po nájezdech

Branky: 39. Ivan (Stránský, Podešva), 51. Mach (O. Sluštík, Ovšák), 53. O. Sluštík (Krutil, Gajda) - 26. Bustin (Habrovec, Fadrný), 46. Jurča (Havíř), 59. Zábranský (Kozák, Čtvrtníček), rozhodující nájezd Jurča. Rozhodčí: Czubaj – Bojda, Mikler. Vyloučení: 1:6, bez využití, oslabení: 0:1.

Frýdek-Místek: Chvostek – Gajda, Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Krutil – Ivan, Mach, O. Sluštík – J. Sluštík, Samiec, Stránský – Gogolka, Kopun, Vacula – Richter, Mamula. Trenér: Radim Nečas.