Hokejisté zdolali Vsetín

Frýdek-Místek – Hokejisté Frýdku-Místku sice prohrávali už o dvě branky, nakonec ale duel se Vsetínem dokázali obrátit a vyhrát.

22.10.2012

Ilustrační fotoFoto: archiv

Zápas začali domácí aktivně, ale první šanci na změnu skóre měli hosté. To na konci 8. minuty zastavil nedovoleně Gajda pronikajícího Dubce a proti domácím bylo nařízeno trestné střílení. To však Dubec nevyužil. O chvíli později se podobná situace opakovala na druhé straně, tentokráte již ale Hrubý úspěšný byl.

Z vedení se ale Frýdečtí dlouho neradovali, na 1:1 srovnával Zúbek. Po změně stran si domácí nepohlídali Dubce, který nikým nekrytý zvrátil misku vah na stranu hostujícího celku. Když vzápětí skóroval ještě Kubo, vypadalo to s domácími zle nedobře. Naštěstí v 31. minutě ujel ve vlastním oslabení Kraft a snížil na 2:3.

Frýdečtí přidali na obrátkách, navíc jim pomohl druhý gól v oslabení. Ten přidal na začátku 47. minuty Ovšák. Začínalo se tedy odznova. Rozhodnutí přišlo deset minut před koncem, kdy hostujícího gólmana překonal Kopún. „V zápase byla znát z naší strany velká chuť po vítězství. Kluci předvedli bojovný výkon. K výhře nám pomohly také dvě branky ve vlastním oslabení, které vývoj utkání ovlivnily. Hráči si za předvedený výkon, nasazení a bojovnost určitě zasloužili vyhrát," řekl po utkání domácí kouč Jan Vavrečka.

V dalším kole, které je bonusové, jelikož budou hrát proti sobě sousedé v tabulce (1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10), nastoupí Frýdečtí ve středu 24. října na ledě přerovských Zubrů. V 11. kole si pořádaní zápasů celky vymění, takže v sobotu 27. října se Zubři představí od 17 hodin v hale VSH.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – VHK VSETÍN 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky: 10. Hrubý (tr. střílení), 31. Kraft (Kanko, Gajda), 47. Ovšák (Rozum), 50. Kopún (Kanko) – 12. Zúbek (Vaněk, Vrba), 28. Dubec (Hruška), 29. Kubo (Mečiar).

Vyloučení: 6:7 (navíc Ovšák a Hruška 5 minut + trest do konce utkání), bez využití, oslabení: 2:0, diváci: 346.

Frýdek-Místek: Láníček – Ovšák, Gajda, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Kudláček, Rozum, Gogolka, J. Slovák, Štubňa, Kopún, Kraft, O. Sluštík, J. Sluštík, Kanko, Suchý, Čintala, Hrubý. Trenér: Jan Vavrečka.

Další výsledky 9. kola: Slezan Opava – Nový Jičín 2:1, Baník Karviná – Jestřábi Prostějov 1:6, Valašské Meziříčí – AZ Havířov 5:4 po sam. nájezdech, Zubr Přerov – RT Torax Poruba 6:0. (mar)

Derby bylo pro mě vždy víc než jen normální zápas, říká Ocelář Polanský

/ROZHOVOR/ Prozatím životní statistický milník má za sebou třinecký hokejový útočník Jiří Polanský. Opora Ocelářů, která nedávno odehrála 800. utkání v nejvyšší soutěži, dosáhla v pátečním duelu s Plzní na metu dvou set extraligových branek.