Hosté duel na jihu Moravy rozhodli v polovině utkání dvěma slepenými góly. Nejprve Stránský svým dalším přesným zásahem vyrovnal na 2:2 a následně Sluštík dokonal druhý obrat v zápase. Ve 39. minutě zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu Samiec, zaslouženou výhru Frýdku-Místku pečetil střelou do opuštěné hodonínské klece sedmnáct vteřin před koncem Zedník. Naštvaní domácí příznivci rychle prchali ze zimního stadionu Václava Nedomanského domů. „Zápas nás posadil na zem," uvedl po zápase domácí kouč Lubomír Oslizlo. „Předtím jsme se silnými soupeři těsně prohráli o gól, teď jsme s týmem, který jsme potřebovali nutně porazit, body neuhráli. Sezona ale ještě nekončí, budeme bojovat dál," přidal.

Jihomoravané propadli hned na začátku. Vyloučení Piskoře potrestal ve 4. minutě Vít Stránský, který po střílené přihrávce Černina zužitkoval hned první početní výhodu svého týmu. Drtiči se rozjížděli hodně pozvolna. Nejblíže vyrovnání byl v úvodní části Kuba. Ten střílel po Pešově zadovce zblízka slabě a nepřesně. Domácím se podařilo vyrovnat na začátku druhého dějství. Krátce po vypršení Černinova trestu dorazil do branky Piskořovu střelu nekrytý Tomi. Radost tisícovky diváků o minutu později protáhl kanonýr Jurásek, který se trefil pod břevno Svobodovy branky. Hosté se nepoložili, naopak rychle odpověděli. Nejprve se podruhé v zápase prosadil Stránský. Hostující kapitán po přesném pasu obránce Krutila našel skulinku mezi Kotvanovými betony. Třetí úder zasadil Drtičům po nádherné akci a spolupráci s Mamulou Ondřej Sluštík. „Klíčové bylo, že jsme skóre za stavu 2:1 otočili. Dva slepené góly nás nakopli," pronesl hostující trenér Miroslav Kameník.

Hodonín v této fázi utkání nestíhal a zbytečně fauloval. Za nedovolené bránění šel za katr Sajdl. Vedle něj vzápětí usedl bek Polesný, který pykal za příliš mnoho hráčů na ledě. Frýdečtí přesilovku pět na tři rychle využili. Kotouč putoval po ose Teper-Lipina až k obránci Samiecovi, proti jehož zakončení neměl bezmocný Kotvan nárok. „I když jsme se v závěrečné části snažili výsledek otočit, další góly jsme nedali. Porážka 2:5 je důsledek přístupu k začátku utkání," řekl kouč SHK.

Platonická převaha nic domácím nepřinesla, a tak přišel v závěru trest. V poslední minutě pojistil výhru hostí Pavel Zedník. „Jsme spokojeni. Kluky bych chtěl pochválit a zároveň jim pogratuloval k výkonu. Hráči kromě pěti minut ve druhé třetině hráli zodpovědně a přesně to, co jsme si řekli v kabině. Navíc zápas odmakali," uvedl Kameník. Kouč Frýdku si důležitých bodů vážil. „Potřebovali jsme je jako sůl. Chtěli jsme se přiblížit soupeřům před námi, což se nám podařilo. O osmičku se pokusíme zabodovat," pronesl.
Hosté neřešili, zda je soupeř v krizi. „Až tady jsme se dozvěděli, že teď třikrát po sobě doma prohrál," překvapil Kameník. Frýdečtí si v letošním ročníku prošli těžkými peripetiemi. Stejně jako Drtiči i hokejisté Frýdku-Místku změnili v sezoně trenéra. Radima Nečase vystřídal u kormidla Miroslav Kameník, který stále vede i frýdecko-místeckou juniorku.

Devátý tým tabulky je navíc kvůli rekonstrukci zimního stadionu stále v azylu. Domácí duely tak Podešva a spol. odehráli v Porubě, Novém Jičíně a naposledy Českém Těšíně. „Cestování je hlavně pro hráče nepříjemné," potvrdil Kameník. Toho trápí i absence mazáka Marka Ivana, který stále laboruje s bolavými zády. „Jeho góly z loňska nám hodně schází," dodal hostující kouč.

V příštím kole mají frýdecko-místečtí hokejisté volno, na hokej ale v tomto týdnu přeci jen fanoušci půjdou, když svěřenci trenéra Miroslava Kameníka hostí v sobotu 6. prosince v Českém Těšíně od 17 hodin celek Přerova.

SHK HODONÍN - HC FRÝDEK-MÍSTEK 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky: 25. Tomi (Piskoř), 26. Jurásek (Peš) – 4. Stránský (Černin), 29. Stránský (Krutil), 31. Sluštík (Mamula), 39. Samiec (Lipina, Teper), 60. Zedník (Teper). Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Švarc. Vyloučení: 6:5, využití: 1:1, střely na branku: 33:28, diváci: 1005.
Frýdek-Místek: Svoboda – Samiec, Teper, Jindřich, Krutil, Černin, Podešva – Lipina, Zedník, Stránský, Mach, Mamula, Prokop, Slovák, Sluštík, Gogolka, Heider, Jonáš, Mišenko. Trenéři: Miroslav Kameník a Martin Kurajský.
Další utkání 21. kola: SK Karviná – Valašské Meziříčí 6:2, Nový Jičín – Slezan Opava 2:3, RT-Torax Poruba – Lvi Břeclav 4:3 po nájezdech, Technika Brno – VHK Vsetín 0:2.