HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC ORLOVÁ 1:2 (0:0, 1:1, 0:0) po samostatných nájezdech

Od úvodního buly se hrál vyrovnaný a opatrný hokej. Nováček z Frýdku-Místku již v prvním vzájemném měření sil dokázal, že se svého soupeře vůbec nebojí. V prvních dvaceti minutách diváci ale branku neviděli, za to viděli spoustu šancí a vynikající zákroky obou brankářů.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu, jako ta první. Spousta šancí však končila na pozorných brankářích. Některé šance přiváděly diváky do varu. Orlovští fanoušci, kteří zavítali do Frýdku-Místku, se dočkali nakonec jako první. Martin Mintěl využil ve 29. minutě početní výhodu 5 proti 3 a soupeř šel do vedení. Piskořovi svěřenci věděli, že teď je řada na nich. O radostný výkřik „GÓL“ se postaral v přesilové hře ve 33. minutě Gebauer, který díky spolupráci Kopáče a Mocka vyrovnal na 1:1. To však pětistovka diváků ve frýdecko-místecké sportovní hale nevěděla, že další branky se již nedočkají.

Rozhodnutí tedy muselo přijít při samostatných nájezdech. Ve třetí sérii překonal domácího brankáře kapitán Orlové Martin Potočný, který tak rozhodl o těsné výhře favorita. „Odehráli jsme velice kvalitní utkání, které přineslo řadu šancí na obou stranách a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Hráči dokázali, že se dá hrát vyrovnaný a kvalitní hokej i s lídrem tabulky. Výsledkem jejich snahy je bod, který je pro nás velice cenný,“ hodnotil duel trenér Frýdku-Místku Michal Piskoř.

K dalšímu utkání zajíždí hokejisté Frýdku-Místku v sobotu 14. listopadu na led do Uničova, kde budou chtít navázat na úspěch z domácího zápasu.

Branky: 33. Gebauer (Mocek, Kopáč) – 29. Mintěl (Dušek), 65. Potočný (rozhodující samostatný nájezd). Vyloučení: 4:9, navíc Studený 10 minut (Orlová), využití: 1:1, diváci: 547.

Frýdek-Místek: Šrámek - Pelikovský, Kudláček, Novák, Lašek, Bavlšík, Babic, Krutil, Kostelňák, Sluštík, Mocek, Pavlas, Martiník, Gelačák, Gebauer, Sztefek, Kopáč, Štochl, Merta, Herman. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník. (mar)