Fyzičku nejprve nabírali extraligoví mistři během tvrdých letních tréninků na oblíbené Mikulášské chatě v Nízkých Tatrách a to už tradičně pod dohledem kondičních trenérů, bratří Sajlerů. Hráči se zaměřili především na vytrvalost a obratnost. Běhání a posilování bylo na denním pořádku.

„Můžeme být spokojeni, pobyt v Tatrách se vydařil. Také proto, že už je to pro nás známé prostředí. Všichni vědí, co mohou očekávat. Měli jsme jako vždy skvělé podmínky a hráči se dočkali pestrých tréninků, při kterých se rozhodně nenudili,“ řekl třinecký kouč Břetislav Kopřiva, který si pochvaloval nasazení svých svěřenců.

„Jsem moc rád za přístup, který hráči k tréninku mají. Pracují podle našich představ, jsou poctiví. Sami si dobře uvědomují, že dobrá fyzička je nutností,“ pokračoval Kopřiva. Oceláři se po návratu domů pustili do další fáze přípravy. V Třinci se ponořili do dvoufázových tréninků. Stejně jako na Slovensku se pilovala hlavně obratnost a nabírala síla v posilovně.

Nyní čeká třinecké hrdiny, kteří vybojovali v uplynulé sezoně pro slezský klub po šestnácti letech premiérový titul, sedmidenní pobyt u moře v turecké Antalyi, kam vyrazili v pátek. K týmu se po příletu z Kanady přidal Bryan McGregor, pro kterého to bude první společné soustředění v Třinci.

Chybět naopak bude kromě některých individuálně se připravujících starších hráčů, jako jsou Radek Bonk či Václav Varaďa, v play off nezastavitelný Martin Růžička, gólman Peter Hamerlík nebo obránce Lukáš Krajíček, kteří si ještě nedávno plnili reprezentační povinnosti. Proto dostali od klubu čas na oddech. „Mají za sebou dlouhou sezonu, a tak dostali volno. Dopřávají si zaslouženou dovolenou,“ podotkl Kopřiva.

Kouč posledních extraligových šampionů připustil, že by mohl klub i pro příští sezonu všechny opory udržet, a to včetně Růžičky a Krajíčka, o které je na hokejovém trhu velký zájem. „Šance, že v Třinci zůstanou, tady je,“ dodal Kopřiva optimistickým hlasem.

Příprava na suchu by měla skončit 1. července, na led Werk Areny hráči vyjedou 25. července. Úvodní utkání sezony 2011/2012 odehrají Oceláři 16. září v Liberci. Domácím fanouškům se poprvé představí o dva dny později v duelu s Kometou Brno.