HC NOVÝ JIČÍN- HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Úvod střetnutí patřil hráčům Nového Jičína. Hlavně útočná formace ve složení Šimo-Pavlačka-Bacul znamenala pro hostující obranu největší pohromu. Hosty tak držel nad vodou výborný výkon brankáře Vašíčka, díky němuž se domácí hokejisté prosadili v první třetinou pouze jednou. A to v 8. minutě, kdy skóroval Bacul. Domácí euforii zkrotil krátce před přestávkou přesně mířenou střelou Pavlas. Druhá třetina byl již více vyrovnaná a jedinou branku prostřední části hry viděli diváci ve 32. minutě. To se uvolnil hostující Zapletal, položil si brankáře Polonyiho a střelou nad jeho tělo poslal Frýdek do vedení. Vyrovnání měl na své holi ve třetí třetině Martin Toman, který si vyměnil puk s Uhlárem, ale jeho tvrdá střela mířila pouze do připraveného Vašíčka. Ve 48. minutě tak udeřili opět hosté, když se mezi střelce zapsal Gelačák. Dramatické okamžiky se odehrály v závěrečné minutě. To nejprve snížil na rozdíl jediného gólu Bacul. Novojičínští trenéři si vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Toho však hráči Frýdku-Místku využili a zásluhou Zapletala svítil na ukazateli skóre stav 2:4. Na výhře hostí již nezměnila nic ani branka domácích jedenáct vteřin před koncem, když Macháček překonal Vašíčka střelou mezi betony. „Naše vítězství bylo vybojované. Novojičínští si asi mysleli, že to budou mít s námi lehké a to asi rozhodlo celé utkání. Úvod utkání patřil domácím, pak však rozhodla naše bojovnost a srdíčko,“ zhodnotil přípravné utkání trenér Frýdku-Místku Tomáš Špaček. Jeho protějšek spokojeností rozhodně neoplýval. „První třetina byla z naší strany dobrá, ale potom se to nějak zlomilo. Nevím, zda hráči nejsou unaveni, ale vůbec jsme na nich neviděli radost ze hry,“ řekl Petr Kneblík.

Branky: 8. Bacul, 59. Bacul, 60. Macháček (Pa. Hruška) - 20. Pavlas (Merta), 32. Zapletal (Novák), 48. Gelačák (Martiník), 60.Zapletal. Vyloučení: 3:8, využití: 1:0, v oslabení: 0:1, střely: 43:22.

HC Frýdek-Místek: Vašíček - Kudláček, Machálek, Novák, Bavlšík, Skočovský, Babic, Merta, Sluštík, Zapletal, Pavlas, Martiník, Gelačák, Wrobel, Kopáč, Suchý, Křivák, Janečka. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)