Hokejový Frýdek-Místek během léta obměnil značnou část kádru, má i nového trenéra Martina Janečka. A pod jeho vedením se týmu zatím v přípravě daří.

Rysi za sebou mají šest přátelských duelů, ze kterých prohráli jen ten s extraligovým Třincem. Zbylých pět zápasů vyhráli.

Naposledy hráči Frýdku-Místku uspěli na turnaji na Slovensku, kde postupně porazili Zvolen (5:2), Liptovský Mikuláš (4:1) i Nové Zámky (3:1), tedy tři účastníky elitní slovenské soutěže, a došli si k celkovému triumfu v turnaji.

„Když opomenu první místo, které nám samozřejmě chutná, tak pro nás trenéry byly výkony příslibem, že by sezona nemusela být špatná. Cíleně říkám mohla, protože tento úspěch je vážně jen příslibem,“ řekl pro klubový web kouč rysů Martin Janeček.

Do prvoligové sezony hokejisté Frýdku-Místku vstoupí 14. září v Prostějově, ještě předtím je ale čekají čtyři přípravné zápasy. „Musíme dál tvrdě a pokorně pracovat. Pak teprve budeme mít v sezoně opravdu šanci uspět,“ dodal Janeček.