Porážka s Opavou na domácím ledě znamenala, že se svěřenci trenéra Jana Vavrečky propadli na devátou příčku, která však postup do play off už nezaručuje. Jelikož do konce základní části už mnoho kol nezbývá, musí Frýdečtí pořádně zabrat. Jak na to, ukázali už na ledě valašskomeziříčských Bobrů. „Po těch neúspěšných výsledcích jsme se museli už zmobilizovat. Hráli jsme dobře odzadu a čekali na chyby domácích," prozradil předzápasové plány kouč Frýdku-Místku Jan Vavrečka.

I když jsou Bobři v tabulce poslední, tak během sezony dokázali několikrát favority zle potrápit. Ostatně o tom ví své i samotní hokejisté Frýdku-Místku. Tentokráte ale utkání mělo zcela jednoznačný průběh. Na Rozumův gól ze 4. minuty navázal do konce první části ještě Petr Slovák s Gogolkou. Když v polovině utkání vedli hosté již šestibrankovým rozdílem, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. „Nechci nějak hodnotit naší hru, i když byla určitě dobrá, ale hodně nám dnes zápas usnadnil domácí brankář. Ten opravdu nebyl zrovna ve své formě," podotkl Vavrečka. „Asi jsme ale takového soupeře a brankáře už potřebovali. Z naší strany to byl ale poctivý hokej," dodal frýdecký kouč.

V hostující sestavě se opět objevila čerstvá posila z Havířova, obránce Martin Balčík. První zápas ve frýdecko-místeckém drese odehrál naopak útočník Štefan Šimkovič. „Potřebovali jsme do útoku nové jméno. Štefana znám ještě z působení v Porubě. Jedná se o mladého a urostlého hokejistu," řekl frýdecký trenér. Ten byl kromě vysokého vítězství potěšen i neúnavným povzbuzováním frýdecko-místeckých fanoušků. „Jako tým bychom chtěli našim fandům strašně moc poděkovat. Víme, že jsme jim v posledních zápasech moc radosti neudělali, ale oni za námi do Meziříčí přesto přijeli a povzbuzovali nás," vysekl poklonu frýdeckým fandům trenér Jan Vavrečka.

Ani v následujících kolech nečeká na frýdecko-místecké hokejisty ale nic lehkého.

Už ve středu 30. ledna přivítají Frýdečtí na svém ledě celek přerovských Zubrů. Hraje se od 18 hodin. V sobotu pak zajíždí svěřenci trenéra Vavrečky na led nedaleké Poruby (17 hodin).

VALAŠKÉ MEZIŘÍČÍ - HC FRÝDEK-MÍSTEK 1:10 (0:3, 1:4, 0:3)

Branky: 32. Heča - 4. Rozum (Ovšák), 9. P. Slovák (Ovšák), 14. Gogolka (Měkýš, Gajda), 22. O. Sluštík (Měkýš), 25. Škatula (Gogolka), 30. P. Slovák (Ovšák, Škatula), 33. Štubňa (Šimkovič), 48.Gajda (Gogolka, J. Slovák), 58. Teper (Kopún, Štubňa), 59. Škatula. Vyloučení: 7:6 (navíc Krutil 10 minut), bez využití, diváci: 121.

Frýdek-Místek: Chvostek - Gajda, Teper, Měkýš, Ovšák, Krutil, Kudláček, Šimkovič, Gogolka, O. Sluštík, Škatula, P. Slovák, Rozum, Kopún, Suchý, J. Slovák, Balčík, Štubňa. Trenér: Jan Vavrečka.
Další výsledky 36. kola: RT Torax Poruba – HC Nový Jičín 6:1, Zubr Přerov – Jestřábi Prostějov 6:3, Slezan Opava – Baník Karviná 4:2, VHK Vsetín – AZ Havířov 4:1.