HC UNIČOV - HC FRÝDEK-MÍSTEK 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)

Utkání začalo z obou stran opatrně. Postupně však domácí chtěli využít svého prostředí a začali se tlačit před Šrámka, který jejich tlaku odolával. Ani hostující hráči nezůstali nijak pozadu a několika střeleckými pokusy vyzkoušeli pozornost domácího Peksy. Postupem času se hráčům Uničova již nedařil přechod do obranného pásma soupeře, neboť hra Frýdecké obrany byla důsledná. V 18.minutě se dostal za obranu domácí Holík a i přesto, že jeho střelecký pokus gólem neskončil, tak následná střela spoluhráče Malého už přinesla úspěch 1:0. Domácí se ujali jednobrankového vedení při hře ve čtyřech hráčích na obou stranách. Krátce na to usedl na dvě minuty hákování na trestnou Jakub Drábek a hosté hráli méně zvyklou početní výhodu 4 proti 3. V té se zmocnil puku Babic, který našel volného Kopáče a ten umístil lehkou střelou puk do domácí branky – 1:1.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili frýdecko-místečtí hokejisté s větší chutí a bojovností a domácí měli velké potíže s přechodem do útočného pásma. A když už se jim to přeci jen podařilo, tak brankář Šrámek byl pozorný. To na druhé straně platilo rovněž, ale jen do 29. minuty. V té se nejprve po asistenci Kostelňáka prosadil Merta. Ještě v téže minutě měl puk na hokejce Gebauer, ten je následně předložil Kopáčovi a ten pohodlně do odkryté branky domácích upravoval na 3:1 pro Frýdek-Místek. Trenér Uničova Tomáš Sršeň reagoval na tuto bleskovou změnu skóre oddechovým časem, ale ani porada se svým mužstvem ke změně nevedla. Hosté hráli stále velmi pozorně a se zajištěnou obranou, což dělalo borcům Uničova značné problémy. Na začátku 37. minuty zahrál Sztefek vysokou holí a vykoledoval si dvouminutový trest. Za necelou minutu podrazil jednoho z domácích Gebauer a Uničov tak hrál přesilovku o dva muže v poli navíc. Domácí však nic kloudného nevymysleli, a když se vrátil zpět do hry potrestaný Sztefek, tak Kopáč posunul puk na Martiníka, který našel Sztefka a ten nemýlil.

Posledních dvacet minut hry ještě stále slibovalo drama. Všem bylo jasné, že Uničov se s tímto výsledkem nebude chtít spokojit a pokusí se o zvrat v zápase. O tom, že tři body za vítězství poputují do Frýdku-Místku rozhodl na konci 46. minuty Gebauer, který zvýšil vedení hostí již na 5:1. Domácí hokejisté se sice nadále snažili, jenže recept na brankáře Šrámka nevymysleli. Navíc se v 50. minutě radoval z gólu Merta, když využil chyby domácího brankáře. Stav 1:6 pro Frýdek byl pro řadu domácích příznivců velmi znepokojující a tak ochozy zimního stadionu začaly pomalu řídnout. Několik dalších povedených akcí hostí ještě dokázal Peksa zneškodnit, ale na tu z 56. minuty, kdy inkasoval z hole Gelačáka, zkrátka neměl. „Odehráli jsme utkání, ve kterém jsme hráli zodpovědně dozadu. Obranná hra byla podporována Šrámkovými zákroky v brance, který opět podal velice dobrý výkon. V útočné fázi se nám dařilo o poznání lépe než v minulých zápasech a dnes jsme dokázali proměnit šance, které se projevily na konečném výsledku utkáí.“ řekl frýdecko-místecký trenér Michal Piskoř. (mar)

Branky: 18. Malý (Holík) – 19. Kopáč (Babic), 29. Merta (Kostelňák), 29. Kopáč (Gebauer), 39. Sztefek (Martiník, Kopáč), 46. Gebauer (Martiník, Gelačák), 50. Merta, 56. Gelačák (Martiník, Pelikovský). Vyloučení: 3:8, využití: 0:1, v oslabení: 0:1, diváci: 282.

Frýdek-Místek: Šrámek - Kudláček, Pelikovský, Lašek, Novák, Babic, Krutil, Bavlšík, Ledvoň, Sluštík, Gelačák, Martiník, Sztefek, Merta, Kostelňák, Gebauer, Kopáč, Mocek, Zaoral. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník, vedoucí: Libor Langer.

Další výsledky 15. kola: Val. Meziříčí – Blansko 11:2, Hodnín – Opava 7:3, Prostějov – Nový Jičín 5:2, Orlová – Přerov 2:3 (sn), Břeclav – Vsetín 5:0.