Piskořovi svěřenci tak poprvé vyjedou na led až začátkem srpna, ale nebude to na domácím ledě, nýbrž v Ostravě, kde se budou připravovat od 2. do 6. srpna. Od dalšího týdne pak začnou hráči trénovat v domácí Víceúčelové sportovní hale. V rámci přípravných zápasů odehrají frýdecko-místečtí hokejisté několik utkání.

Vedení klubu má již domluvené zápasy s LHK Jestřábi Prostějov, HC Orlová, HC Nový Jičín a zájem o sehrání přípravného utkání projevil i další účastník Východní skupiny z Havířova. Mimo těchto druholigových celků prověří s největší pravděpodobností hokejové A mužstvo i korejský výběr. Jestli vše klapne, tak právě proti Korejcům se postaví frýdečtí bojovníci ve středu 18. srpna od 18 hodin na domácím ledě. Jak uvedl trenér Piskoř, tak to bude zajímavá konfrontace a zpestření přípravného období.

V sezoně 2010/2011 již nebudou frýdecko-místecký dres oblékat střední útočník Ondřej Martiník a brankář Lukáš Šrámek, který se upsal v sousedním Novém Jičíně. Posílit frýdecké barvy by naopak měli Martin Mintěl, Jan Kotásek, Ondřej Sluštík a brankář Vašut.

Český svaz ledního hokeje nakonec odhlasoval, že druhá liga bude opět tří skupinová a Východní skupina se tak po sestupu Šumperku a Havířova z první ligy a po postupu Uherského Hradiště z krajské ligy rozroste na lichý počet účastníků, kterých bude 15. Fanoušci ve Frýdku-Místku se tak mohou v základní skupině, která je rozdělena na dvě části, těšit na 36 zápasů.

(mar)