„S nimi nám to nějak nejde, ale tohle se už táhne léta. To není jen o této sezoně. Co tu jsem ty tři roky, tak snad jsme je porazili pouze jednou," kroutil hlavou po utkání frýdecko-místecký trenér Radim Nečas.

Lepší vstup do zápasu měli hokejisté Opavy. Ti si během úvodních pěti minuty vypracovali dvoubrankové vedení. „Dvakrát jsme hrubě chybovali a soupeř dokázal trestat," lamentoval Nečas. Domácí na nepříznivý vývoj dokázali zareagovat. V závěrečné minutě prvního dějství snížil nejprve Ivan, na začátku druhé části utkání srovnal krok Mach. A začínalo se nanovo.

Opavští se vrátili do utkání ve 26. minutě, kdy Kubáně překonal Svoboda. Pak se ještě trefili Kocián s Galvasem a na ukazateli skóre svítil stav 2:5. Domácí se pokusili ještě s nepříznivým výsledkem něco udělat, stačilo jim to jen na snížení stavu na 4:5, když se trefili Měkýš s Kolaříkem. „Špatný začátek a malá produktivita v přesilovkách. To je problém naší porážky. Ten gól v závěru už přišel bohužel pozdě," hodnotil stručně utkání kouč Frýdku-Místku Radim Nečas.

V tomto týdnu se hokejisté HC Frýdek-Místek střetnou s celky z obou pólů tabulky. Již zítra vyzvou na domácím ledě vedoucí tým prostějovských Jestřábů. Utkání v porubské hale začíná v 18 hodin. V sobotu 8. února pak Frýdečtí poměří síly se Lvy z Břeclavi. Na jihu Moravy je naplánováno úvodní buly v 17 hodin.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – SLEZAN OPAVA 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: 20. Ivan (Podešva), 22. Mach (O. Sluštík), 53. Měkýš (Stránský), 60. Kolařík (Ovšák) - 2. Baďura (Kocián), 5. Kocián (Měch, Baďura), 26. Svoboda (Vítek, Polok), 36. Kocián (Chalupa, Vrabel), 51. Galvas (Kysela, Měch). Rozhodčí: Šutara – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 4:6, využití: 0:2.
Frýdek-Místek: Kubáň (5. Vašíček, 6. Kubáň) – Podešva, Čintala, Měkýš, Gajda, Ovšák – Samiec, Ivan, Stránský – Gogolka, Kolařík, J. Sluštík – Vacula, O. Sluštík, Mach – Slovák, Kopún. Trenér: Radim Nečas.
Výsledky 38. kola: HC Orlová – RT Torax Poruba 2:9, Technika Brno – SHK Hodonín 3:7, HC Lvi Břeclav – HC Nový Jičín 2:4, Jestřábi Prostějov – Bobři Valašské Meziříčí 6:3, VHK Vsetín – HC Zubr Přerov 3:1.