„Pokud to tak půjde dál, nebudeme se samozřejmě zlobit," pousmál se po druhém zápase kouč Frýdku-Místku Jiří Juřík.

Jeho svěřenci se po příjezdu na Vysočinu museli vyrovnat nejen s úzkým kluzištěm, ale i s horší kvalitou ledu. „Z těch rozměrů jsme byli trochu překvapeni. Je to tady totiž hodně úzké. Kluci ale dostali jasné pokyny, jak tady mají hrát. Nás těší, že tohle pak po celý zápas vzorně plnili," pochvaloval si Juřík.

Frýdečtí zlomili odpor domácího celku dvěma slepenými góly v rozmezí 16. a 17. minuty. Od té chvíle pak měli zápas zcela pod kontrolou a domácím nasázeli do konce střetnutí ještě další čtyři branky. Kromě zisku dalších tří bodů si svěřenci trenérů Jiřího Juříka a Marka Malíka připsali další čisté konto. „Bylo důležité, že kluci dobře forčekovali a vlastně soupeři nic nepovolili. Jsme samozřejmě rádi, že oba gólmani jen potvrzují svou výkonnost. Vždy se totiž v zápase vyskytne nějaká ta chybička, ale oni náš tým opět podrželi," chválil výkony obou frýdecko-místeckých gólmanů trenér Frýdku-Místku. „I když výsledek tomu moc neodpovídá, tak jsme odehráli proti Frýdku slušné utkání. Hráli jsme ale zbytečně složitě, což nás stálo inkasované branky. Tři góly jsme dostali z předbrankového prostoru, kdy jsme nepokryli hráče soupeře," viděl hlavní příčiny porážky domácí kouč Jiří Rech. „Diváci viděli kvalitní zápas, který byl trochu poznamenaný kvalitou zdejšího ledu. Z naší strany panuje spokojenost se spoustou věcí, potěšil nás jak výsledek, tak i předvedená hra. Rádi bychom hráli i v dalších zápasech takto aktivně a agresivně," zdůraznil po zápase druhý z frýdecko-místeckých trenérů Marek Malík.

HC Moravské Budějovice - HC Frýdek-Místek 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Branky: 16. Jašek (Cienciala, Rufer), 17. Luka, 27. Sonnek (Piecha, Schwarz), 35. Luka (Christov, Káňa), 44. Káňa (Luka), 57. Káňa (Luka, Christov). Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Polák. Vyloučení: 6:6, využití: 0:1, diváci: 402.
Frýdek-Místek: Šimboch – Jeník, Kowalczyk, Dresler, Matyáš, Krutil, Samiec, Adámek, Foltýn – Luka, Káňa, Christov – Meidl, O. Kovařčík, Klimša – Jašek, Cienciala, Rufer – Schwarz, Piecha, Sonnek. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík. 

S Opavou to bude souboj o prvenství

V přípravě se měli frýdecko-místečtí hokejisté s opavským Slezanem utkat dvakrát. Ani jednou se ale nehrálo, jelikož soupeř se v obou případech nesešel v dostatečném počtu. Teď už je ale situace jiná. Opava má po dvou odehraných kolech na svém kontě šest bodů a v tabulce je jen díky horšímu skóre druhá za Frýdkem. V sobotu 19. září tedy půjde od 17 hodin v hale Polárka o vedoucí příčku tabulky. „Opavští mají velice zkušený kádr, který hraje pohromadě již delší dobu. Bude to těžké utkání, které by se ale mohlo divákům líbit. Tímto je zveme na sobotní zápas, jejich hlasivky budeme potřebovat," přeje si Martin Kurajský, vedoucí týmu HC Frýdek-Místek.