Domácí premiéru obstará ve středu v podvečer duel s jihomoravskou Břeclaví. „Utkání nám časově kolidovalo s koncem fotbalového zápasu mezi Frýdkem-Místkem a Znojmem. Jelikož naši fanoušci jsou především na prvním místě a my víme, že spousta z nich by chtěla ve středečním odpoledni vidět jak šlágr MSFL, tak i naši domácí premiéru ve druhé lize, rozhodli jsme se přesunout začátek střetnutí z 18.00 na 18.30 hodin. Vedení břeclavského hokeje nám s tím vyšlo vstříc,“ prozradil Martin Kurajský z klubu HC Frýdek-Místek.

Ten dále také osvětlil spolupráci s fotbalovým klubem ze Stovek. „S fotbalisty bychom chtěli nadále spolupracovat, tak, aby byl především spokojen samotný divák. Proto pro fanoušky přistavíme po fotbalovém střetnutí ve Stovkách autobusy, které je pak následně zdarma odvezou přímo před hokejovou halu. Navíc, ten fanoušek, který se prokáže platnou vstupenkou z fotbalu, půjde na hokej jen za dvacku,“ dodal Kurajský.

A na koho že se mohou frýdecko-místečtí fanoušci v nové sezoně těšit? Kádr druholigového nováčka doznal několika změn. Největšími esy by měli být Ondřej Martiník z Valašského Meziříčí, Libor Gelačák z Poruby a Jindřich Suchý z Opavy. V útoku zůstali i obávaní střelci Martin Zapletal, Václav Merta a Jan Sluštík. Obranu pak vyztužili Robert Machálek a Marián Bavlšík, kteří vloni hájili barvy hokejového klubu z Orlové. Z téhož oddílu přišel útočník Robin Pavlas. Z Havířova pak do Frýdku zavítali obránci Jan Kudláček a Jakub Laška, z Techniky Brno přišel Peter Babic a do branky ze sousedního Nového Jičína Dalibor Polonyi.

„Hráče, kteří se v loňské sezoně velkou mírou podíleli na postupu, tak zůstali. Mnoho jich ale i odešlo. Ještě v pátek jsme na poslední chvíli registrovali v Praze naše nové posily, tak abychom mohli nastoupit ve Vsetíně v co nejsilnějším složení. Jak se nakonec i ukázalo, tento tah nám vyšel. Na ledě nové posily byly vidět,“ pochválil nově příchozí hokejisty Kurajský.

Ve Frýdku-Místku se nakonec odehraje celkem 22 druholigových utkání. Ti, kteří si budou chtít zakoupit permanentní vstupenku, mají možnost ji získat za 650 Kč buď na sekretariátu HC Frýdek-Místek, nebo při samotném prodeji vstupenek před každým domácím zápase. Jednotlivé vstupné pak stojí 40 korun (dospělí) a za dvacku půjdou na hokej důchodci a mládež do 15-ti let.