HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC LVI BŘECLAV 2:1 (0:0, 0:0, 1:1) po prodloužení

Dlouhých pětapadesát minut museli diváci v Porubě, kde mají nyní hokejisté Frýdku-Místku svůj azyl, čekat na první branku zápasu. Domácí se pět minut před koncem zápasu dostali do vedení, když se před brankovištěm nejlépe zorientoval Podešva, který dopravil puk až za brankovou čáru. Radost z vedoucí branky ovšem neměla dlouhého trvání, neboť Piskoř připravil rychlou odpověď a na začátku 56. minuty srovnal krok – 1:1. O vítězi duelu a držiteli bonusového druhého bodu se muselo rozhodnout až v prodloužení. V tom Břeclavané faulovali (Novák) a v oslabení pustil brankář Zelenka za svá záda střelu Ovšáka.

K dalšímu utkání se vydají hokejisté Frýdku-Místku zítra na led do Vsetína. Utkání má naplánované úvodní buly na 17.30 hodinu. Doma se pak Frýdečtí představí v sobotu 12. října (hala v Porubě), kdy od 17 hodin hostí celek brněnské Techniky.

Branky: 55. Podešva (Slovák), 64. Ovšák (Mikšan) – 56. Piskoř (Popolanský, Nedvěd). Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:8, využití: 1:0, diváci: 95.
HC Frýdek-Místek: Chvostek – Ovšák, Prokop, Gajda, Měkýš, Krutil, Podešva, Valíček – Mikšan, Slovák, Pavlas, Ivan, Gogolka, Sluštík, Mach, Stránský, Samiec. Trenér: Radim Nečas.

Další utkání 7. kola: SHK Hodonín – HC Orlová 6:2, Zubr Přerov – RT Torax Poruba 2:3, Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 1:5, Slezan Opava – Jestřábi Prostějov 5:3, Nový Jičín – Technika Brno 2:7.