Dvěma góly na straně domácích se blýskl Jiří Fronk.

Tentokrát se na ledě poměrně jiskřilo, ale domácí disponovali po delší době silnější sestavou a od začátku hráli mnohem obezřetněji v obraně i aktivněji v útoku.

Hosté nechtěli v derby zůstat pozadu, a tak si dvě tisícovky diváků užily skvělé hokejové představení, v němž nechyběly osobní střety, skvělé zákroky gólmanů, hlavně domácího Dolejše, pohledné akce i branky. Závěr zápasu okořenila bitka několika aktérů, ale to už bylo jasné, že AZ vytěží z prestižního souboje všechny body a dotáhne se na svého soupeře v tabulce.

„I přes prohru v derby musíme před kluky smeknout, jelikož v tom složení, v jakém v posledních kolech nastupujeme, tak bojovali. Opravdu jim není co vytknout, naopak je chválíme za výkon, který předvedli. Bohužel ani to nakonec na domácí celek nestačilo,“ mrzelo po prohraném derby trenéra HC Frýdek-Místek Marka Malíka.

Hokejisty Frýdku-Místku čeká už ve středu doma další utkání, kdy do haly Polárka dorazí České Budějovice. "Frýdek má letos slušné výsledky, hraje dobrý hokej a drží se v tabulce nahoře. Doma bude rozhodně nebezpečný. Po dlouhé cestě bude důležité se na utkání dobře připravit, aby nám neutekl jeho začátek," nechal se slyšet slovinský útočník v barvách ČEZ Motor Rok Pajič.

AZ Havířov – HC Frýdek-Místek 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 5. a 13. Fronk, 31. Hudeček – 59. Kaukič. Rozhodčí: Skopal, Dědek – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 7:6, navíc M. Kalus 5 + DKU – Ovčačík 10 OT, Christov a Haman 5 + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 2144.

Havířov: Dolejš – Krisl, Dudek, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel – Kanko, Matai, Sikora – Tomi, Hudeček, Fronk – Jergl, Rác, M. Kalus – Malina, Pořízek, Kurovský. Trenéři: Janeček a Csabi.

Frýdek-Místek: L. Daneček (40. Hlaváč) – Haman, L. Kovář, Zahradníček, Bartko, D. Stránský, Ovčačík, Piegl – Kvasnica, Pechanec, J. Kalus – Raška, Bajtek, Christov – Klimša, Przybyla, Kafka – Kaukič, Flok. Trenéři: Juřík a Malík.

hokej tabulkaZdroj: Deník