Zatímco Kanaďan vyztuží obranné řady Ocelářů, Nestrašil se začlení do útočných formací. Naskočit by měl už v neděli do utkání proti Hradci Králové a bude to jeho extraligová premiéra v české nejvyšší soutěži.

Odchovanec pražské Slavie působí od roku 2008 v zahraničí, kde nastupoval nejprve v kanadské juniorské lize QMJHL, poté v AHL, kde s týmem Grand Rapids vyhrál Calder Cup, dále v ECHL a v roce 2014 už okusil první starty ve slavné NHL. Nejprve v dresu Detroitu, který si jej v roce 2009 vybral v draftu jako 75. v pořadí, a posléze v Carolině. Poslední dva roky odehrál v KHL za Nižněkamsk.

Ilustrační snímek.
Záchranáři zasahovali v Třinci. Muž spadl z jeřábu

„Andrej je hráč v ideálním hokejovém věku, navíc je zdravě hladový a na naši soutěž nadstandardní hráč. Má výborné fyzické parametry, a proto od něj očekáváme, že přinese i potřebný důraz do předbrankového prostoru,“ podotýká sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

„Doufal jsem, že by mi letos mohl vyjít kemp v NHL, ale nedostal jsem nabídku try outu, takže jsme s agentem začali řešit Evropu a Rusko. Chtěl jsem hlavně co nejdříve hrát, protože herní praxe je pro hokejistu nejdůležitější. Přišla ale nabídka z Třince, takže jsem se vrátil domů. Třinec je super tým, který na jaře vyhrál extraligu, má krásné zázemí a jsem opravdu rád, že jsem tady,“ líčí samotný český reprezentant, který v uplynulé sezoně absolvoval s národním týmem také dva turnaje Euro Hockey Tour.

Mezi Oceláři a Nestrašilem existuje příslib, že někdejší účastník dvou světových šampionátů do dvaceti let může odejít za určitých podmínek za lukrativnější nabídkou do zahraničí. „Zatím ale pomůže nám. Věřím, že pro naši ofenzivu bude znamenat velké oživení,“ těší se Peterek.

Oceláři tentokrát vyšli bodově naprázdno.
Rychlý start nestačil. Oceláři padli v Boleslavi
Herec Vladimír Kratina.
Komedie řeší intimní problémy