Mladí hokejisté HC Frýdek-Místek (8. třída) stihli ještě absolvovat velmi kvalitně obsazený turnaj v Šumperku, odkud si přivezli stříbrné medaile.

Frýdečtí začali turnaj na výbornou. Hned na úvod si totiž poradili s Hodonínem 4:1, kdy se mezi střelce zapsali Pindel, Kolier, Frančiak a Pastor. Také druhé utkání bylo vítězné, když na ně nestačila Příbram 3:1 (Rusina, Lednický, Srníček). „Našim dalším soupeřem byli hokejisté Znojma a kluci opět předvedli výborný výkon. Tentokráte to už ale nebylo tak jednoduché, skóre se přelévalo jako na houpačce," vrátil se k duelu s jihomoravany trenér týmu Miroslav Kameník. Frýdek si nakonec se Znojmem poradil 6:5 (Srníček 2, Pastor, Piskoř, Pindel, Lednický). Dobře rozehraný turnaj pak podtrhlo vítězství nad domácím rezervním celkem 3:0 (Srníček 2, Pindel). V té chvíli už frýdecko-místečtí mladíci věděli, že budou na turnaji bojovat o medailové umístění.

Možná i tento fakt jim svázal ruce i nohy a následné dvě utkání svěřenci trenéra Kameníka pohráli. Se slovenskými Michalovci to bylo těsně 1:2 (Srníček), když Frýdečtí inkasovali druhou branku necelé dvě minuty před koncem utkání. „V posledním našem vystoupení proti šumperskému áčku nám šlo o všechno. Domácí potřebovali k celkovému prvenství vyhrát, nám naopak stačila remíza. Tu jsme drželi ještě minutu před koncem zápasu, jenže jedenáct vteřin před koncem nám domácí z přesilové hry dali třetí branku a radost tak vystřídal smutek a veliké zklamání. I když byl tento zápas s hořkou tečkou, patřil jednoznačně k nejhezčím na celém turnaji. Nepostrádal vůbec nic. Zdobila jej bojovnost, adrenalin, pláč i obrovská radost. I tak je ale druhé místo pro náš tým velmi krásný výsledek," pochválil své svěřence frýdecko-místecký kouč Miroslav Kameník.

Kromě stříbrných medailí získal Frýdek ještě jedno individuální ocenění, když byl pořadateli zvolen Pavel Srníček nejužitečnějším hráčem turnaje.

Turnaje v Šumperku se zúčastnili tito hráči: Jonáš, Olšar, Pindel, Lednický, Piskoř, Pastor, Rusina, Škrlík, Srníček, Frančiak, Kolder, O. Poprocký, M. Poprocký, Řihošek a Mička.