Souboj odvěkých rivalů se ponese ve znamení pětek.

Narazí na sebe totiž mužstva tahající šňůru pěti výher v řadě, které svedou přímý souboj o páté místo.

Kdo bude úspěšnější, utne soupeřovu sérii vítězství a zůstane v novém kalendářním roce jediným neporaženým týmem extraligy? 

Duel startuje v ostravské ČEZ Aréně v 17.20 hodin.

Fanoušci Vítkovic

Dá se předpokládat, že na tenhle zápas se bude dlouho vzpomínat. Především pak v případě hokejových fanoušků Vítkovic a Třince.

Kdo srazí v derby rivala z vítězné vlny?

Prestižní derby slibuje parádní podívanou. A to přesto, že do konce základní části extraligy zbývá odehrát 14 utkání.

Hromada emocí a dramatických momentů se dá očekávat proto, že půjde o souboj dvou týmů s nejlepší aktuální formou.

Fanoušci Třince

Vítkovice jsou s Třincem posledními mužstvy, která v letošním kalendářním roce neprohrála. Co víc. Oba týmy tahají sérii pěti vítězství, když vybojovaly čtrnáct bodů z patnácti možných. Kdo by teď chtěl klopýtnout a navíc se nechat srazil z vítězné vlny odvěkým rivalem? Ještě před měsícem v klubech intenzivně řešili, jak se nepropadnout mimo desítku. No a dnes už pokukují po elitní čtyřce.

„V posledních zápasech hráči předváděli skvělý přístup, obětavý a disciplinovaný výkon a výborně chytal brankář Filip Šindelář. Pokud chceme uspět proti silnému Třinci, musíme všechny tyto věci zopakovat. Já pevně věřím, že se nám to povede," uvedl vítkovický kouč Peter Oremus, jehož svěřenci po návratu z turnaje ve švýcarském Davosu předvádějí excelentní výkony.

Skvěle si však vedou i Třinečtí. Od extempore s vlastními nespokojenými fanoušky v posledním prosincovém utkání proti Karlovým Varům přidali Oceláři k výhrám i velmi dobrou hru. „Zvedla se naše produktivita, dokážeme být efektivnější v koncovce a odráží se to ve výsledcích. Chceme si aktuální pohodu přenést i do derby ve Vítkovicích," řekl trenér Třince Jiří Kalous

V obou táborech se najde několik hráčů, kteří nejsou stoprocentně fit. Ve Vítkovicích řeší zdravotní stav obránce Richarda Stehlíka a útočníka Petra Strapáče. Zda nastoupí, se rozhodne až těsně před utkáním. Třinečtí se budou muset obejít bez dlouhodobě zraněného obránce Lukáše Zíba, nejistý je start útočníka Václava Varadi. Premiéra v dresu Ocelářů naopak čeká obránce Marka Trončinského.