Úspěšná česká kapela z Třince po domluvě s organizátory upravila jeden ze svých největších hitů „Friend of a friend“ do hokejové podoby. „Když jsme se o této možnosti dozvěděli a zeptali se nás, jestli bychom měli zájem, hned jsme řekli, že ano. Po Eurovizi, kdy jsme zpívali pro 200 milionů diváků, bude tohle pro nás druhé největší „pódium“. Navíc jsme rádi, že je to spojeno se sportem, s hokejovými fanoušky, protože je to určitě sorta lidí, která nás zajímá. Třeba se řada z nich může stát i našimi příznivci,“ uvedl frontman kapely Albert Černý.

Na sebe prozradil, že odmala chodil na hokej právě v Třinci. „Moje maminka je zubařka, takže když mi bylo deset dvanáct, tak opravovala zuby Kaděrovi, Daňovi, Sekerášovi a dalším hokejistům, potom mi nosila domů i podepsané kartičky. Hokej jsem hrál rád za barákem. Proto jsem rád, že můžeme být u toho,“ prozradil na sebe Černý.

Jaromír Pytlík
Česká hokejová dvacítka zahájila další fázi přípravy na MS i s hráči

A co řekl k písničce? „Je to píseň právě z Eurovize, s níž jsme v Tel Avivu reprezentovali Česko. Částečně jsme ji předělali, hlavně tedy textově. Obsahuje slogan šampionátu ‚Let’s show of‘, výčet zemí, místo vztahových narážek holka-kluk obsahuje narážky na fanouškovství, a že se fandí hokeji,“ řekl Černý.

„Jsme rádi, že právě Lake Malawi na naší nabídku kývla. Pochází z regionu a patří mezi mladé dynamické kapely. V podstatě v hudebním průmyslu ztělesňuje hokej ‚dvacítek‘. Věřím, že jejich hokejová interpretace Friend of a friend se fanouškům bude líbit,“ uzavřela generální sekretářka organizačního výboru mistrovství světa Markéta Štěrbová.

Celá píseň zazní poprvé 26. prosince při oficiálním zahájení turnaje.