Kudy vede cesta z prekérní situace? Oceláři dnes musejí bezpodmínečně zabrat ve Zlíně a vrátit sérii ještě jednou do Werk Areny k rozhodující sedmé bitvě.

„Zbraně neskládáme. Musíme posbírat zbytek sil a pokusit se tam vyhrát," řekl útočník Daniel Rákos.

Šestadvacetiletý bojovník patřil v pátém duelu k nejlepším hráčům Třince. Připsal si dvě asistence, pět minut před koncem byl navíc blízko k vedoucí brance na 4:3, na kterou už by Ševci hledali odpověď jen stěží a postupový mečbol by získali Slezané.

Jeho střela z levého kruhu se otřela o Kašíkovu lapačku, cinkla o horní tyč a odrazila se zpět do hry. „Tohle vás vždycky zamrzí. Oni ale taky nastřelili v první přesilovce břevno. Pokud ještě chceme postoupit, musíme být dravější a více střílet," zdůraznil Rákos.

Podle jeho slov byla škoda, že po čtyřminutovém obratu z poloviny zápasu nebylo mužstvo odvážnější.

„Když jsme v průběhu druhé třetiny otočili z 0:1 na 2:1, zbytečně jsme se zatáhli a nechali Zlín hrát. Pak se nám do toho hůř dostávalo," vykládal Rákos.

Ševci v úvodu třetí třetiny během 99 vteřin dvakrát udeřili a znovu byli na koni oni. „Ještě se nám podařilo vyrovnat na 3:3 a v závěru už to bylo o štěstí. V prodloužení jsme udělali zbytečnou chybu a oni přesilovku využili," připomněl Rákos vítěznou teč Kotvana z času 66:20.

Zlín v tu chvíli potrestal špatné střídání Ocelářů. „Bylo to z přemotivovanosti. Polda (Polanský) přehlídl hráče, měl strach z přečíslení, tak se do toho vrhnul, aby mu zabránil. Naznačil, že jde střídat, jenže tam nakonec zůstal, to už tam za něj ale skočil další hráč," líčil Rákos.

Následné oslabení sehrál soupeř velmi dobře. „Bylo to náročné, zavřeli nás v obranném pásmu skoro na celé dvě minuty. Chybělo deset vteřin k tomu, abychom to ubránili a puk vyhodili. Bohužel se nám to nepovedlo a dostali jsme gól," krčil rameny Rákos.

Pardubický odchovanec se pokusil najít důvod, proč po dvou dominantních výkonech a vedení 2:0 na zápasy je to rázem 2:3. „Nedaří se nám přesilovky. Týmu vždy pomůže, když nějakou využije," narážel Rákos na bilanci využití 3:0 z úvodních dvou utkání, která je od té doby 1:4.

„Při hře pět na pět je to velký boj, stojí to spoustu sil. Hlavně když musíte dotahovat náskok soupeře. Snad klukům přesilovky ve Zlíně vyjdou lépe," uzavřel Daniel Rákos před dnešním šestým semifinálovým soubojem, který startuje na ledě Ševců v 17.30 hodin.