V úvodním zápase 7. kola BAHL nastoupily proti sobě týmy Torpeda Havířov a Imperators Třinec. Od samého začátku bylo jasné, že půjde o vyrovnaný zápas. Torpedo se ujalo vedení ve 2. minutě laciným gólem, kdy po nahození z rohu propadl puk brankáři soupeře mezi nohy. Odpověď na sebe dlouho nenechala čekat a po pěkné kombinaci Třinečtí srovnali. V průběhu druhé třetiny se podařilo Torpedu odskočit na rozdíl dvou branek, z toho jedna padla při vlastním oslabení. V závěrečném tlaku se podařilo Třinci již jen snížit na 3:2.

Hokejisté Mostů si to v 7. kole rozdali s obhájci ze Stříteže. První třetina přinesla oboustranně vyrovnaný hokej, až v 10. minutě skóroval domácí Czeczotka. Ve druhé dvacetiminutovce Technici zvýšili svou aktivitu, ale góly stříleli Mostečtí. Tříbrankový náskok si pak domácí s přehledem pohlídali.

Duel mezi Monstery a Buldoky byl pikantní pro bratry Botury, kteří do ostravského celku přišli právě z HC Buldogs. Zápas začal divoce a již po 14 vteřinách hráli domácí přesilovku. V ní ale paradoxně inkasovali po brance Kurowského. Přemotivovaní hosté se poté uchýlili k faulům, za což je Ostravští dokázali jednou potrestat. Hosté ale stačili ještě před koncem první třetiny strhnout vedení opět na svou stranu. Změna stran přinesla navýšení vedení Buldoků, rozhodnutí ale přišlo až v závěru střetnutí. Monsteři zabrali a po remíze 5:5 musely na řadu přijít trestné střílení. V nich ni nakonec lépe počínali Buldoci.

Poslední zápas kola svedl proti sobě průběžné první a druhý tým tabulky. Kdo čekal bitvu, spletl se. Mátožná Kozubová vůbec nedstála své pozice. Hrádek od začátku soupeře válcoval a navíc přidával góly jako na běžícím páse. Utkání nakonec skončilo debaklem Kozubové poměrem 0:6. Hrádek se tak vyhoupl do čela tabulky.

Týmem 7. kola BAHL se stal Hrádek, který v přímém souboji o první místo rozstřílel Kozubovou. Hráčem kola byl vyhlášen Jakub Pav z Hrádku, který k debaklu Kozubové přispěl třemi góly.

Výsledky:

HC Torpedo Havířov – HC Imperators Třinec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky: 2. Hovorka, 14. Kantor (Sovadina), 19. Koziorek (Kantor) – 7. Rusz (Mendrok) 34. Karch (Rusz)

HC Dynamo Mosty – HC Technici Střítež 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky: 10. Czeczotka (Sikora), 21. Lýsek (Sikora), 22. Turek (Czeczotka), 23. Bocek (Privara), 9. Privara (Lýsek) – 33. T. Swienczek (Čimpel)

HC Monsters Ostrava – HC Buldogs 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 4:2)

Branky: 6. Chalupa (Koláček), 32. R. Botur (Badan), 33. Klega (Chalupa), 35. Badan (Chalupa), 36. Hoffmann (R. Botur) – 2. Kurowski (Lysek), 9. Mikula (Lysek), 21. Lysek (Lendl), 33. Lysek (Lendl), 33. Kurowski (Mikula), rozhodující nájezd Lendl

HC Kozubová – HC Hrádek 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Branky: 4. Fizek (Bocek), 11. Fizek (T. Cieslar), 20. J. Pav (Szmek), 21. P. Cieslar (T. Cieslar), 24. J. Pav, 31. J. Pav (Branczyk)