Domácí po závěrečném klaksonu truchlili. Prohráli s lídrem soutěže. S nejbohatším, ambiciózním a profesionálním celkem, kterému ale podlehli víc než důstojně. „Po takovém výkonu v nás zůstává i kus zklamání," přiznal kouč břeclavských hokejistů Michal Konečný pár minut poté, co skončil zápas jeho týmu s Frýdkem-Místkem výsledkem 3:5. Před zápasem by takový konečný stav jistě bral.

A určitě i po první minutě zápasu. Počtvrté v řadě si totiž Lvi nepohlídali úvod a po 35 vteřinách se poprvé měnilo skóre. „Z další šance jsme trefili tyč, ale potom přišly chyby, které vedly k vyrovnání. Není normální, že máme v jedné třetině střeleckou převahu 17:2 a hrajeme ji 1:1. To je neomluvitelné," zlobil se frýdecký trenér Jiří Juřík.

Lvi předvedli mnohem víc, než úvodní vyrovnání Běhala. Červenka v závěru prostřední části vyrovnal i na 2:2 a ve 44. minutě Školoud dokonce převážil vedení překvapivě na břeclavskou stranu. I když jen na dvě minuty. „Vedli jsme 3:2, oni začali být nervózní a my měli ještě další dvě gólovky. Jenže je neproměníme a naší naivitou si necháme dát gól v oslabení," dal průchod své nespokojenosti Konečný. Největší porci negativních hodnocení schytala elitní útočná formace Ivan – Smetana - Průdek. „Nelíbilo se mi, že první lajna dostala čtyři z pěti branek. Nebylo to poprvé. Do pátku musíme něco změnit. Proti Kopřivnici už bychom měli mít k dispozici Hamana s Blinkou," vyhlížel další domácí zápas, který se v břeclavské Ice Bors aréně odehraje kvůli krasobruslařským závodům netradičně už dnes v šest hodin večer.

O tom, že se nakonec břeclavští hokejisté neradovali z šokujícího skalpu favorita druhé ligy, rozhodla i šíře farmy extraligového Třince. A jeho trénovanost. „Bod by tomu dnes slušel, ale hosté už nás v závěru mleli, fyzicky jsou úplně někde jinde. Tím spíš, že jsme hráli jen na pět obránců," poznamenal Konečný.

V obou předchozích měření sil si břeclavští Lvi shodně připsali na své konto jednoznačnou porážku 2:7. „Dneska jsme byli Frýdku důstojným soupeřem, kluci to po všech stránkách odmakali a musím jim poděkovat," doplnil Konečný, jehož musel těšit i jiný fakt. Navzdory porážce se jeho tým stále drží na osmém místě tabulky. „Hodně nám teď chybí důraz před bránou a větší přesnost v zakončení. Utekl nám začátek třetí třetiny, kdy Břeclav vstřelila třetí gól a nepotrestala naše další dvě individulní chyby. Naštěstí jsme ale brzy srovnali Vláďou Lukou, a to rozhodlo. Nakonec jsme to zlomili, po čtvrté brance jsme se uklidnili a dovedli zápas do vítězného konce. Závěr už jsme si pohlídali," doplnil hodnocení hostující kouč Jiří Juřík.

I další utkání odehrají hráči Frýdku-Místku na ledě svého soupeře. V sobotu se představí na ledě valašskomeziříčských Bobrů.

HC Lvi Břeclav – HC Frýdek-Místek 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky: 6. Běhal (Průdek, Tobola), 40. Červenka (Vachutka, Ivan), 44. Školoud (Uhlík, Nováček) – 1. Christov (Kvapil. Luka), 29. Chmielewski (Samiec), 46. Luka (Jeník), 52. Klimša (Piecha, Samiec), 55. Piecha (Samiec, Klimša). Rozhodčí: Netopil – Goňa, Wesley. Vyloučení: 5:5, bez využití, oslabení: 0:1, poměr střel: 18:44, diváci: 148.

Frýdek-Místek: Daneček - Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Fišera, Adámek, Kvapil – Franek, Piecha, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Káňa, Schwarz, Cienciala, Růžička, Luka, Jaroš, Christov. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.