Hokejový amatérský tým HC Imperators Třinec byl založen v uplynulém roce a jejich klubovými barvami jsou červená a bílá. „První HC Imperators Třinecmyšlenky na založení hokejového týmu Imperators se začaly rodit v hlavách nynějšího vedení klubu přibližně před rokem. Já s Vojtou Karchem jsme takoví nadšenci pro hokej a na existenci Imperators máme asi největší podíl. Vznikl název, logo, dresy, následovalo shánění sponzorů a především nábor hráčů. Náš tým je složen z kluků, kteří ještě před třemi roky chodili hrát na rybník a poctivým tréninkem se vypracovali v plnohodnotné a platné hráče. Po oficiálním založení klubu následovala letní příprava hraním in-line hokeje a pak přípravné zápasy proti klubům BAHL. První soutěžní zápas jsme odehráli ve čtvrtek 20. září 2012," prozradil vznikl třineckého klubu Jiří Mašlar.

Mezi nejvíce bodující hráče letošní BAHL patří útočníci Vojtěch Karch (20 bodů za 14 branek a 6 přihrávek) a Lukáš Marthaus (17 bodů za 10 branek a 7 přihrávek). „Vojtěch je kapitán a obrovský srdcař. Každý zápas neskutečně prožívá. Jeho přítomnost na ledě znamená velké nebezpečí pro brankáře soupeře. Má vynikající bruslení, výbornou střelu. Na góly má prostě čich. Podle mého názoru je jeho slabinou, že se občas nechá hokejem soupeře otrávit. Přesto je to náš bezkonkurenčně nejlepší hráč," chválí svého spoluhráče Mašlar.

V posledním kole základní části BAHL prohráli Imperátoři s Hrádkem 5:7. Do následného play off tak Třinečtí půjdou z třetího místa. „I když nám poslední kolo výsledkově nevyšlo, tak po základní části v kabině panuje spokojenost a dobrá nálada. Na nováčka jsme si vedli dobře a po rozpačitém začátku sezony (Třinec 2x prohrál) jsme konečně začali bodovat. Myslím, že celý tým odváděl dobrou práci, za což jim chci poděkovat. Původním cílem bylo vyhnout se poslednímu místu, popřípadě baráži a postoupit do play-off. Zajíci se ovšem počítají až po lovu, a proto bych si hodnocení sezony nechal až na samý závěr. Každopádně musím poděkovat našim sponzorům," uzavřel hodnocení Jiří Mašlar. (red)