„Premiéra nakonec dobrá, ale nebyl to úplně učesaný hokej, abych to tak nazval,“ uznal po vydřené výhře 2:1 po samostatných nájezdech.

Jak jste se cítil?

Ale jo. Pomohly mi dva zápasy ve Frýdku-Místku minulý týden. Pauza nebyla tak dlouhá, ale samozřejmě, první zápas v novém týmu je vždycky speciální.

Moc jste myslel na to, abyste se uvedl v co nejlepším světle?

Snažil jsem se na to právě moc nemyslet, i když některé chvíle byly těžké. Třeba ve druhé třetině jsem moc zákroků neměl a dostal jsem gól. Tam mi nebylo úplně nejpříjemněji. Snažil jsem se na to prostě nemyslet a soustředit na další střelu.

Kladenský gól vás překvapil?

Byla to šlupka, to zase jo. Nějak mi to proletělo pod vyrážečkou, myslel jsem si, že to mám. A neměl, škoda.

Moc střel na vás nešlo. Za první dvě třetiny jich bylo jen osm. Bylo těžší se při tomhle dostat do tempa?

Já to před zápasem tušil. Věděl jsem, že Kladno k nám nepřijede s tím, aby nás přehrávalo. Čekalo na brejky. Nebylo to pro mě ideální, ale jakž takž jsem se s tím popral.

Vašeho bývalého parťáka z Pardubic Marka Hovorku jste vychytal. Měl tam asi tři tutovky, ne?

Jo, i po zápase mi to říkal. Tak mi dal alespoň gól z nájezdu.

Mezi nohy. Překvapilo vás to?

Tohle v Pardubicích nikdy nedělal! Čekal jsem všechno, ale tohle ne.

Jakub Štěpánek poprvé v brance Třince.Zdroj: Petr Rubal

Co jste říkal na nájezdy?

No… oni nic nevymýšleli. Všechno vystřelili, žádná klička. Pochopil jsem, že jdou tímto směrem. Gólů je škoda, první střela mi brnkla o hokejku, druhá o beton.

Ale vítězství je vaše.

Jo, naštěstí jsme dali o nájezd více. Ale bylo to takové ubojované, upracované vítězství. Měli jsme tam nějaké šance, ale dali jen jeden gól. V poslední třetině jsem čekal, že na ně vletíme a dorazíme to. No, aspoň jsem si zachytal (smích).