On sám označil uplynulou sezonu za turbulentní a bod obratu směrem k lepšímu pro něj nastal až s příchodem do třineckého hokejového klubu. I proto zkušený gólman, který nastupoval osm let v KHL, nad nabídkou prodloužení smlouvy vůbec neváhal.

„Kuba nás přesvědčil, že je výborným brankářem i charakterově dobrým člověkem,“ řekl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Měl na mysli i fakt, že po příchodu do Třince neměl Štěpánek problém s tím začít svou obnovenou českou štaci v první lize na farmě ve Frýdku-Místku. „To svědčí o tom, jaký je. Navíc tam odchytal oba zápasy neuvěřitelně,“ říká Peterek.

Kvalitní čísla vykazoval Štěpánek i u Ocelářů. Úspěšnost zásahů měl 93 procent, průměr inkasovaných branek 1,96. „To mluví samo za sebe. Své kvality potvrzoval Kuba i na Spenglerově poháru, kde dominoval. Neměli jsme důvod řešit něco jiného,“ vysvětlil Peterek.

Radek Faksa
Koronavirus? Možná si uvědomíme, jak křehký náš svět je, věří hokejista Faksa

Sám Štěpánek to viděl podobně. „Já jsem v Třinci spokojený, po dlouhé době hraju v ambiciózním mužstvu. Když se mě proto Honza Peterek zeptal, zda bych měl zájem pokračovat, rozhodl jsem se rychle. Dohodu jsme upekli bez velkých průtahů,“ uvedl sám Štěpánek.

Prozradil, že má za sebou sezonu, jakou v kariéře nezažil. Ještě před jejím startem skončil ve Slovanu Bratislava, který odstoupil loni koncem května z finančních důvodů z KHL. Žádná cizina už narychlo neklapla, a proto se rozhodl pro návrat do české extraligy. Sezonu zahájil v Pardubicích, kde ale odchytal jen šest utkání s nelichotivými statistikami. Obě strany se poté dohodly na rozvázání kontraktu.

Začátkem prosince přišel do Třince původně na zkoušku. Zaujal volné místo po Patriku Bartošákovi a po měsíci, během kterého pomohl týmu i k účasti ve finále Spenglerova poháru, si vybojoval kontrakt do konce sezony. Teď se může těšit na další.

Třinecké železárny.
Třinecké železárny mají tři nakažené koronavirem
Ve frýdecko-místecké nemocnici dnes funguje i jedno z odběrových míst v kraji.
Porodnice ve Frýdku-Místku je po koronavirové karanténě a obnovila provoz