V klíčové první třetině, kterou vyhrála Plzeň 3:0, sice putovali domácí hráči šestkrát na trestnou lavici, i přesto si ani jednou Oceláři nezahráli dvouminutovou přesilovku. Vždy ji zastavil hvizd mosteckého sudího Turčana.

Do očí bijící bylo jak vyloučení Peterka v úvodu zápasu, tak zejména Polanského. Ten byl vykázán na trestnou lavici během přesilovky za stavu 1:0 pro Západočechy. Výhoda Třince trvala pouhých pět vteřin. V zápase bylo vyloučeno celkem čtrnáct plzeňských hráčů, ale jen ve dvou případech dostali Oceláři celé dvě minuty na využití.

Oceláři bojovali. Marně. Sezona pro klub ze Slezska definitivně skončila.

Hned v úvodu jste hráli přesilovku, kterou přerušilo vaše vyloučení. Hodně jste se na sudího zlobil…

Jo, jo. Plzeňský Dvořák je známý provokatér. Při buly u nich v pásmu už mi tam píchal mezi nohy, dal mi i rukou do hlavy. Následně přišlo vhazování v našem obranném pásmu. Rozhodčí Dvořáka vykázal a ten, když odjížděl, tak mě píchnul, což už bylo moc. Já ho seknul zpátky. Bylo z toho nesmyslné jednostranné vyloučení. Přitom rozhodčí Turčan jasně celou situaci viděl, nikdo mu nebránil ve výhledu. Z toho padl první gól a ten rozhodoval všechna předešlá utkání, bohužel i toto. Je to moje chyba, už bych se měl při mých zkušenostech vyvarovat oplácení. Každopádně si nemohou odpustit křivdu vůči nám, protože to bylo evidentní (důrazně). Neřeknu, kdyby to byl zákrok někde v rolu, kde to nemohl sudí vidět. A to tam byli dva hlavní, aby vše zpozorovali. Navíc šlo o buly, které všichni sledují, soustředí se.

Něco jste si s rozhodčím vyříkávali, co přesně?

Když mi řekne, že to neviděl, že mu zavázel čárový, který stojí na druhé straně, tak to je alibismus. Vyloženě ten zápas ovlivnil. Z následné početní výhody domácích padl první gól. Chtěli jste moc postoupit.

V Plzni jste letos všech pět zápasů prohráli, díky tomu nakonec skončili před branami čtvrtfinále. Nemohla to ovlivnit nepřátelská atmosféra, která na západě Čech panovala?

Za kariéru jsem toho zažil hodně. Tady v Plzni je to specifické. Nevím, proč je v nich taková zloba, nechápu. Beru to, fandí domácímu mužstvu. Akceptuji i pískání na hostující tým, to je normální. Nadávky a ponižování to myslím na stadion nepatří. A svědčí to o těch lidech, jaká je tu skladba.

Jak jste se vyrovnával osobně s tím, co předváděli plzeňští „fanoušci“?

Snažil jsem se tomu nevěnovat pozornost.

Jde to vůbec?

Ano. Vždy to slyším až v šatně od kluků, jaké padaly nadávky. Já mám takovou vlastnost, že když jdu na led, tak to vůbec neslyším, nevnímám, takže mi to vlastně ani nevadí. Když se to pak člověk dozvídá, co tam na naši adresu padají za narážky, je z toho člověku smutno. Nevím, proč tak místní lidé reagují.

Stejně jako v prvních dvou zápasech série, tak také tentokrát si vybrali za oběť gólmana Martina Vojtka, na kterého křičeli tlusté prase od začátku zápasu, dokonce i za stavu 3:0. Nemohlo i toto ovlivnit výkon mužstva?

Jestliže jsou výpady jen na něho a stále se opakují, tak to nějaké následky asi zanechá a přenese se to částečně i na celý tým.

Od začátku bylo mnoho vyloučených, málo vídaných třináct trestů rozdal rozhodčí už v první třetině. Celkem jich bylo neuvěřitelných jednatřicet. To bylo skutečně tak tvrdé?

Co pískali rozhodčí v sérii s Plzní do té doby, tak to bylo docela vyrovnané, v rozumné míře (ve třech předchozích zápasech bylo vyloučeno jednatřicet hráčů). Hrají tvrdě, ale neviděl jsem, že by hrál soupeř méně hrubě. Zákroky byly na obou stranách stejné, plus – mínus. Neříkám, ale když mi potom řekne za stavu 3:0, že nám dal deset přesilovek, tak co chce, abych mu gratuloval?

Proč jste nezkusili na konci odvolat gólmana, nebyly už síly?

Síly by ještě byly, ale my jsme jednoduše neměli kdy brankáře odvolat. Hráli jsme totiž pořád v oslabení. Ano, dostali jsme výhodu přesilové hry, ale za pár vteřin jsme byli vyloučeni zpět my. Rozhodčí nás k ničemu nepustili, udělali to chytře.

Vypadáte sklesle, jste asi hodně zklamaný…

Je to špatné, sezona pro nás definitivně skončila. (na chvíli se odmlčí). Hlavně mě ale mrzí, že takovým způsobem. Kdybychom prohráli normálně, neřeknu. První třetinu jsme hráli špatně, uznávám, ale to až po prvním gólu, který nás položil, rozhodil. Kdo dal první gól, tak ten zápas vyhrál. Čekalo se, kdo udělá tu první chybu. Ta hra se změní, po první brance.

Říkal jste už před domácím dvojzápasem, že nepamatujete, kdy pro vás v únoru skončila sezona. Bohužel se tak stalo v jeho poslední den. Povedená tedy zřejmě nebyla…

Celkově se udála spousta dobrých a špatných věcí. Výkyvy nahoru a dolů. Se štěstím jsme se dostali do vyřazovacích bojů o play off, když jsme porazili v prodloužení Vítkovice. Byli jsme kousek od toho, abychom šli i teď. Uvidíme, co s námi vedení provede. Určitě to bude hodnoceno jako neúspěšná sezona.


Statistika zápasu

Plzeň – Třinec 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Muž zápasu: Chábera.

Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Jan Kovář, Tomas), 16. Adamský (Benák), 17. Čakajík (Vlasák)

Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Charvát, Kalivoda

Vyloučení: 14:17, navíc Dvořák (Plz.) 5 min. + do konce utkání, Květoň (Třin.) 10. min. os. trest, Malec (Třin.) do konce utkání. Využití: 1:0

Diváků: 7017

Konečný stav série: 3:2.

Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Dresler, od 32. navíc Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík (32. Kubalík), Matějovský – Adamský, Jan Kovář, Dvořák. Trenér: Hynek.

Třinec: Vojtek – Gureň (21. Vosátko), Andresons, Sekeráš, Výtisk, Malec, Seman – Kanko (21. Tomík), Polák, Kováčik – Pánik, Moravec, Polanský – Květoň, Peterek, Balej – navíc od 21. Steber. Trenér: Marek.