Chance liga se letos hrála v novém formátu. Rysi dlouho usilovali o místo v elitní osmičce, což by jim zajistilo minimálně jistotu předkola play off. Nakonec ale zůstali ve druhé skupině a do vyřazovacích bojů se nedostali.

„Během sezony jsme odehráli spoustu výborných zápasů, ale bylo tam dost i těch nevydařených. Hlavně těch venku,“ uvedl jednatel klubu Jan Peterek. „To nás podle mě stálo místo v předkole,“ dodal.

Frýdek-Místek funguje jako farma Třince, a tak i diváci v Polárce mohli na vlastní oči sledovat výkony hráčů dobře známých jmen. K lídrům Rysů patřil Rostislav Martynek a za prvoligový tým si zahráli i David Květoň, Jiří Polanský nebo Jakub Štěpánek. „Určitě byli ozdobou,“ vyzdvihl jejich přínos Peterek, který pochválil i výkony mladých hráčů.

Ve skvělém světle se ukázali gólmani Nick Malik a Tomáš Suchánek, velký potenciál odhalili i obránci Jakub Adámek, Šimon Jenáček či Jakub Michálek nebo produktivní útočníci Jan Hladoník a David Kofroň. „Někteří mladí udělali opravdu velký progres,“ pochválil jejich výkony Peterek. 

Foto: HC Frýdek-Místek
Hokejisté Frýdku-Místku nehrají, ale utkají se s fanoušky ve hře NHL 20

Žádná nuda

Rysi byli po suverénním lídrovi z Českých Budějovic druhým nejlépe skórujícím týmem Chance ligy a společně s Motorem se jako jediní dostali přes dvě stovky (konkrétně 212) vstřelených branek.

Fanoušci klubu se tak rozhodně nenudili. Stejně jako během přestávek mezi třetinami, kdy pro ně byl připravený zajímavý program, o který se staral výkonný manažer Jakub Mikulík. „Moment ze sezony 2019/20, který mi opravdu utkvěl v paměti, bylo utkání v rámci akce "O kapku lepší hokej". Naše utkání navštívil malý Mikey, který statečně bojuje s leukémií. Rád jezdí na kole, chodí po horách a nevzdává se. Fanoušci ukázali, že ve Frýdku-Místku mají lidé velké srdce a na Mikeyho pomoc se jim podařilo vybrat částku trojnásobně převyšující očekávání. Máme opravdu skvělé fanoušky,“ řekl Mikulík.

Vzhledem ke koronavirové krizi řada hokejových klubů šetří. Někde se dokonce propouští, ve Frýdku-Místku ale žádné zemětřesení nenastalo. „Dodržujeme dohody a uvidíme, co se bude dít dál. Věříme však, že odměny nebudeme muset krátit,“ uvedl prezident klubu Jiří Volný. „Pevně věřím, že to klub neovlivní a budeme hrát jen lépe a lépe, aby si diváci v co nejvyšším počtu našli cestu na Polárku a mohli si užívat kvalitní zábavu,“ dodal Peterek.

Známá trenérka a bývalá hráčka Marie Hrachová (vlevo).
Stolní tenisté trénují ve sklepech či garážích. Pomáhají jim i roboti
Ilustrační foto
V Havířově se potvrdil koronavirus mezi bezdomovci