Paskov Saurians B – FBC Pepino Ostrava B 2:1 (0:0). „Třinečtí pořadatelé připravili pro zúčastněné týmy dvě nemilé překvapení. Jednak to byl rozměr hřiště, který odpovídal spíše mužské kategorii a také to byl nepříjemný chlad v hale,“ řekl na úvod paskovský trenér Petr Moravec. Obě tyto skutečnosti a k tomu také povrch, na kterém Paskovští byli vůbec poprvé, ovlivnily začátek zápasu. „Do utkání jsme se dostávali postupně, hráči měli problémy hlavně se zpracováním míčků v rozhodujících okamžicích. I proto byl v poločase bezbrankový stav,“ řekl Moravec. Po změně stran začali lépe Ještěři, kteří si vypracovali dvě slibné šance, bohužel je neproměnili a soupeř je z protiútoku nechytatelnou střelou od pravého mantinelu potrestal. O vyrovnání se vzápětí postaral Michna. Paskovští mladíci poté soupeře přimáčkli a zle zatápěli ostravskému družstvu. Tak jako například v 5. minutě Lukšík, který prošel až před soupeřova brankáře, jenže nastřelil pouze tyčku. O vítězi tak nakonec rozhodla situace dvě minuty před koncem utkání, kdy Lukšík zužitkoval pěknou přihrávku od Garnola zpoza branky.

Paskov Saurians B – Torpedo Havířov B 3:0 (3:0). Ještěři začali druhý duel na turnaji trochu zakřiknutě a v úvodní minutě nechali dvakrát vyniknout svého brankáře Vrtěla. Ve 2. minutě vybojoval míček Lukšík a po jeho přihrávce skóroval Nězgoda – 1:0. O chvíli později mohl zvýšit vedení Paskova Josef Golka, jeho střelu zastavilo břevno. V 6. minutě přeci jen paskovská lavička jásala, když se přesně trefil Lukšík. Když se v následující minutě trefila poprvé v kariéře Kaizrová, bylo o vítězi zápasu téměř rozhodnuto. Druhá půle byla velice podobná té první. „Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale nedokázali jsme žádnou z nich gólově zužitkovat,“ komentoval průběh druhého poločasu trenér Paskova Petr Moravec.

Paskov Saurians B – FbK Horní Suchá 3:3 (3:1). Vývoj turnaje napovídal, že tento vzájemný duel rozhodne nakonec předčasně i o vítězi turnaje. Hráči z Horní Suché věděli, že jejich lepší střelecká potence je udrží na první příčce i za remízového stavu. Ještěři měli nakonec v zápase nehoráznou smůlu, když místo branky trefovali spíše její konstrukci. Ve 2. minutě našel Lukšík před brankou volného Garnola a Paskov se radoval z úvodní branky. Ne však moc dlouho, jelikož vzápětí dokázal soupeř využít chybu v paskovské obraně. Paskovští mladíci hráli však výtečně a v 7. minutě proměnil své sólo Kašinský. Ihned po buly napřáhl z velké dálky Lukšík a Paskov vedl již o dvě branky. Tímto stavem skončil také první poločas. I když byli Ještěři po změně stran aktivnější, nakonec se hráčům Horní Suché podařilo vyrovnat. Konečný stav nakonec více vyhovoval soupeři.

Paskov Saurians B – SK FBC Třinec 3:2 (2:2). Pouze vítězství o deset branek zaručovalo Ještěrům vítězství v turnaji. „Bylo to těžké, navíc hráči věděli, že případná porážka je odsune až na třetí místo,“ řekl Moravec. Paskovští vstoupili do utkání s vervou, jenže pozapomněli na zadní vrátka a Třinečtí je v 5. a v 8. minutě trestali. Naštěstí se v 9. minutě prosadil Michna a pět sekund před sirénou srovnával na poločasových 2:2 Dluhoš.

Ve druhém poločase se trefili již jen paskovští mladíci. To běžela 5. minuta, když Golka s Dluhošem rozehráli volný úder a druhý jmenovaný nedal třineckému brankáři šanci.

Paskovští tedy skončili na turnaji druzí. „Hráči zahráli velice pěkný zápas proti největšímu favoritu z Horní Suché. Dokázali pohlídat nejlepšího hráče soupeře a sami se dostali do spousty šancí, ale těch tyček bylo na jeden zápas nějak moc. O prvenství nás obrala strašlivá smůla. Před všemi hráči však ale musím smeknout. Navíc bych velice rád poděkoval všem rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na turnaj,“ řekl na závěr trenér Ještěřů Petr Moravec. (mor)