HK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Prostějovský tým se po třech úvodních porážkách rozhodl poněkud obměnit kádr a příchod brankáře z juniorské extraligy, kde hájil barvy Poruby, je třetí změnou. Už proti Novému Jičínu se představili útočníci Mocek a Zetík. Brankář Gleich přichází zaplnit místo po Adamu Vrbovi, který se s klubem dohodnul na ukončení angažmá.

Snad i díky těmto změnám vletěli Jestřábi na svého soupeře hodni své přezdívky. V 5. minutě byl ještě Buček od modré nepřesný, ale už o dvě minuty později se skóre poprvé měnilo. Stejskal předložil kotouč před bránu Dosedělovi a miláček prostějovských tribun rozvlnil síť Polonyiovy branky.

Zvýšit mohl ještě do konce první třetiny mladík Zachar, který se představil ve velmi dobrém světle, ale jeho nájezd zmařil faul Babici. Následnou přesilovou hru nedokázali Jestřábi využít.

Duba skóroval rybičkou

Ve druhém dějství šli Hanáci do nepříjemného oslabení, když si osobní desetiminutové tresty vysloužili elitní útočníci Holuša a Hlouch. Ale i s tímto handicapem se dokázali domácí poprat. Trestné lavici se totiž nevyhnuli ani hosté a při dvojnásobné přesilovce Prostějova vypálil od modré Šafařík a jeho střelu dokázal rybičkou dorazit do brány Lukáš Duba.

Přesilovka ale pokračovala v počtu 5 na 4. A přišel další prostějovský direkt. Piluša se vydal napříč celým kluzištěm, našel volného Novosada, pro kterého už nebyl problém potřetí rozsvítit červené světlo za Polonyiovou bránou. Po čtyřiceti minutách hry tak domácí vedli o tři branky a zdálo se být rozhodnuto.

Jenže Frýdek zbraně nesložil. Pět minut před koncem vstřelil kontaktní branku Pavlas, který za Gleichova záda dorazil Machálkovu střelu. Vzápětí však svůj výborný výkon korunoval gólem domácí David Zachar a vrátil Prostějovu jistotu pohodlného náskoku. Ten ještě stihl v 56. minutě snížit Sztefek, ale domácí si už náskok pohlídali a zaslouženě oslavili své první vítězství.

Závěr byl na infarkt

Trenéra Jestřábů Aleše Flašara nepotěšilo zbytečné zkomplikování v závěru.

„Prožili jsme si zbytečné nervy, protože během utkání jsme měli snad sedmdesát střel, ale zase jsme se nemohli trefit, přestože jsme byli jednoznačně lepším týmem,“ řekl prostějovský kouč.

„V naší hře sice byly stále vidět chyby, ale podstatné je, že jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ dodal.

„Bylo vidět, že domácí jsou na tom bruslařsky a silově daleko lépe než my. Pro nás to bylo klasické utkání ve všední den, kdy má většina našich hráčů pracovní povinnosti a někteří přišli k autobusu těsně před jeho odjezdem,“ prohodil smutně Tomáš Špaček, trenér HC Frýdek Místek.

Branky a nahrávky: 7. Doseděl (Novosad, Stejskal), 27. Duba (Šafařík), 28. Novosad (Piluša), 55. Zachar (Hlouch) - 54. Pavlas (Machálek, Martiník), 56. Sztefek (Suchý). Vyloučení: 10 – 11. Využití: 2 – 1. V oslabení: 0 – 0.
HK Jestřábi Prostějov: Gleich – Plzák, Doseděl, Kolibár, Kučírek, Buček, Bauer, Jedlička - Hlouch, Holuša, Zachar - Mocek, Stejskal, Novosad - Rak, Duba, Berčák - Kavulič, Piluša, Křesťan. Trenér: Aleš Flašar.
HC Frýdek-Místek: Polonyi – Kudláček, Krutil, Lašek, Machálek, Babic, Bavšík, Lukaštík, Sluštík, Částečka, Pavlas, Martiník, Gelačák, Suchý, Kopáč, Sztefek, Janečka, Gebauer. Trenér: Tomáš Špaček.