VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jestřábi se stali vítězi hokejového turnaje

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ - Frýdecko-místecká Víceúčelová sportovní hala se stala o víkendu 26. - 27. prosince dějištěm vánočního hokejového turnaje „O pohár města Frýdku-Místku“. Do bojů o vítězství na tomto turnaji se zapojili hráči ročníku 1994 a mladší a to z Prostějova, Kadaně, Bardejova, Českého Těšína a domácího Frýdku-Místku.

4.1.2010
SDÍLEJ:

Vánočního hokejový turnaj „O pohár města Frýdku-Místku“.Foto: Ján Balko

V prvním zápase, které bylo zahájeno v sobotu 26. prosince v 10 hodin, proti sobě nastoupila družstva Bardejova a Kadaně. Úvodní zápas turnaje příliš pohledný hokej nepřinesl. Přesto byly k vidění čtyři branky. Hráči Kadaně tak díky dvěma přesným zásahům Macháčka a jednoho úspěchu Chmelové zvítězili 3:1.

K druhému utkání nastoupili domácí hokejisté a jejich soupeřem byli Jestřábi z Prostějova. V zápase Frýdečtí vedli již rozdílem tří branek, o které se postarali Ďuríček, Rykala a Matěj. V závěrečné třetině však soupeř dokázal za deset minut hry vyrovnat a utkání tak skončilo remízou 3:3.

V dalším střetnutí změřili své síly hokejisté Českého Těšína a Kadaně. Kadaňští se na začátku utkání ujali jednobrankového vedení, ale o svůj hubený náskok přišli na konci 11. minuty. O vítězi utkání rozhodla druhá třetina, ve které hráči z Českého Těšína vstřelili čtyři branky. Výhru 7:2 pečetil Těšín ve třetí části hry, když přidal ještě další dvě branky. Za Český Těšín skórovali Czylok, Marszálek, dvě trefy do černého zaznamenal Carbol a hattrickem se blýsknul Jakub Pnioz.

Čtvrtý zápas obstarali hokejisté Prostějova a Bardejova. V tomto utkání rozhodovala o vítězi až závěrečná třetina, ve které se dvakrát radovali hráči Bardejova a díky Hrušovskému, Jursovi, Česelkovi a dvěma střelám Farkaše slavili vítězství 5:3.

Poslední zápas prvního hracího dne obstarali frýdecko-místečtí hokejisté, kteří ve vyrovnaném zápase nakonec prohráli se soupeřem z Českého Těšína těsně 2:1. Jedinou branku domácích barev vstřelil Radek Ďuríček.

Druhý hrací den zahájili hráči Bardejova a Českého Těšína, který ze dvou zápasů zatím vždy naplno bodoval. I v tomto střetnutí šli hráči z česko-polských hranic do jednobrankového vedení, když se v 15. minutě prosadil Ondřej Lamacz. Na úvodní gól pak odpověděli hráči Bardejova hned na začátku třetí třetiny díky Česelkovi. Jenže Těšín šel ještě jednou do vedení a to zásluhou Humla. O tom, že tento duel nebude mít vítěze, rozhodl Tomáš Ratica, který vyrovnal na konečných 2:2.

K dalšímu utkání nastoupili hráči Frýdku-Místku a Kadaně. Domácí hokejisté svého soupeře přehrávali od prvních minut. Po první dvacetiminutovce, kdy se prosadili Ďuríček a Vančo-Minařík, svítil na ukazateli skóre stav 2:0 pro Frýdek-Místek. Ve druhé třetině viděli diváci spoustu šancí, ale žádnou branku a tak o vítězi rozhodovala až poslední třetina utkání. V té se hned na začátku prosadil parádním kouskem Alina, který tak zvýšil vedení domácích na 3:0. Soupeř z Kadaně, který se snažil alespoň o čestný úspěch, ještě dvakrát inkasoval a to z hole Valíčka a Mičulky. Frýdecko-místečtí hráči tak zvítězili ve svém třetím zápase 5:0.

Osmý zápas turnaje sehráli hokejisté Českého Těšína a Prostějova. Čekal se vyrovnaný duel, který se však díky řadě zbytečných zákroků za hranicí pravidel nekonal. Hráči Prostějova se pustili do svého soupeře s odhodláním a v první třetině si díky přesným střelám Brančíka a Schejbala vypracovali dvoubrankové vedení. O vítězi rozhodla druhá třetina utkání. Byť Těšín hned na jejím začátku snížil náskok soupeře na jednu branku, ale ve zbytku třetiny potom už kralovali hráči Prostějova, kteří přidali po střelách Pospíšila, Tomka a opět Schejbala další branky a rozhodli tak o svém vítězství 5:1.

Poslední zápas frýdecko-místeckých hokejistů přinesl souboj se soupeřem z Bardejova. Frýdečtí se ujali vedení již po 24 vteřinách hry zásluhou Denise Čahoje. Soupeř se pokoušel srovnat s domácím celkem krok, ale jejich šance s klidem pochyl Dominik Beran v brance. Navíc v desáté minutě se do střely opřel Martin Matěj a bylo to 2:0. Ve druhé části hry viděli domácí příznivci taky dvě branky v síti soupeře. O zápis do listiny střelců se zasloužil Sonnek s Čahojem, který tak vstřelil již druhou branku. O vysokém vítězství frýdecko-místeckých hráčů rozhodla závěrečná třetina, ve které padlo pět branek a všechny do sítě soupeře. Střelecky se dokázali prosadit Matěj, který zaznamenal druhou branku v zápase. Také Radek Ďuríček se dvakrát prosadil. Dále ještě skórovali Nováček a Rykala.

Po vítězném zápase všichni čekali na výsledek posledního utkání mezi Prostějovem a Kadaní. Prostějov si byl vědom, že v případě vítězství se stane vítězem dvoudenního turnaje. Naději Frýdku-Místku na obhajobu loňského stříbra zase drželi na svých hokejkách hráči SK Kadaň. K obhajobě druhého místa stačilo domácím dělení bodů. Jenže Jestřábi z Prostějova turnajové prvenství nechtěli přenechat Českému Těšínu. Od začátku byl na ledě k vidění vyrovnaný hokej. Ve 33. minutě svítil na ukazateli skóre pro domácí hráče příznivý výsledek 3:2 pro Kadaň, jenže Prostějov zvládl závěr utkání lépe a otočil nepříznivý výsledek utkání a zvítězil nakonec 5:3.

Dvoudenní turnaj O pohár města Frýdku-Místku nakonec vyhráli hokejisté z Prostějova. Druhé místo patřilo Českému Těšínu, který předvedl v turnaji velice dobrý výkon. Třetí, bronzové místo, obsadil domácí Frýdek-Místek. Na čtvrtém místě skončilo družstvo HC Wawax 46 Bardejov a poslední skončili hráči Kadaně. Frýdecko-místečtí hokejisté získali ještě dvě ocenění turnaje. Cenu pro nejlepšího střelce přebral z rukou prezidenta HC Frýdek-Místek Tomáše Snášela Radek Ďuríček a za nejproduktivnějšího hráče získal cenu Denis Čahoj. Všechny zápasy se hrály 3 x 15 minut.

VÝSLEDKY

HC Xawax 46 Bardejov – SK Kadaň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2). Branky: 35. Farkaš – 9. Macháček (Chmelová), 34. Macháček (Ulrych), 54. Chmelová. HC Frýdek-Místek – HK Jestřábi Prostějov 3:3 (2:0, 1:0, 0:3). Branky: 13. Ďuríček (Alina, Čahoj), 14. Rykala (Nováček), 25. Matěj (Gavlas, Vančo-Minařík) – 34. Schejbal (Zezula), 40. Vybíral (Gatěk), 40. Tomek (Schejbal). TJ Slavoj Český Těšín – SK Kadaň 7:2 (1:1, 4:1, 2:0). Branky: 11. Carbol, 21. Marszálek (Czylok), 25. Carbol, 27. Pnioz (Lamacz), 29. Pnioz (Lamacz), 38. Czylok (Marszálek), 39. Pnioz (Lamacz) – 11. Glasser, 28. Karpíšek (Glasser). HK Jestřábi Prostějov – HC Xawax 46 Bardejov 3:5 (1:1, 2:2, 0:2). Branky: 5. Tomek (Schejbal), 24. Schejbal (Zezula), 24. Zezula – 9. Hrušovský (Pavličko), 16. Jursa (Pavličko), 23. Farkaš, 42. Farkaš (Mišenko), 45. Česelka. HC Frýdek-Místek – TJ Slavoj Český Těšín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1). Branky: 30. Ďuríček (Svačinka) – 18. Pnioz (Kotrla, Moržol), 43. Carbol (Kotrla). HC Xawax 46 Bardejov – TJ Slavoj Český Těšín 2:2 (0:1, 0:0, 2:1). Branky: 31. Farkaš (Česelka), 39. Ratica (Špirko, Mišenko) – 15. Lamacz (Menšík, Moržol), 35. Huml (Moržol). HC Frýdek-Místek – SK Kadaň 5:0 (2:0, 0:0, 3:0). Branky: 4. Ďuríček (Čahoj, Matěj), 8. Vančo-Minařík (Lapčík), 32. Alina, 41. Valíček (Rykala), 44. Mičulka (Valíček). TJ Slavoj Český Těšín – HK Jestřábi Prostějov 1:5 (0:2, 1:3, 0:0). Branky: 16. Czylok (Marszálek) – 7. Brančík, 8. Schejbal (Zezula), 24. Pospíšil (Vítek), 25. Tomek (Schejbal), 28. Schejbal (Brančík). HC Frýdek-Místek – HC Xawax 46 Bardejov 9:0 (2:0, 2:0, 5:0). Branky: 1. Čahoj (Matěj), 10. Matěj (Čahoj, Ďuríček), 18. Sonnek, 30. Čahoj (Sonnek), 31. Matěj (Ďuríček, Čahoj), 34. Ďuríček, 37. Nováček (Čahoj), 45. Rykala (Fojtík), 45. Ďuríček (Čahoj, Matěj). HK Jestřábi Prostějov – SK Kadaň 5:3 (2:1, 0:0, 3:2). Branky: 3. Mašek (Langer), 15. Tomek (Schejbal), 37. Vítek (Brančík), 38. Tomek, 44. Tomek (Zezula, Brančík) – 13. Burda, 32. Ulrych (Macháček), 33. Sukovič (Zelenka). (mar)
TABULKA

1. Jestřábi Prostějov 4 2 1 1 16:12 5
2. Slavoj Český Těšín 4 2 1 1 12:10 5
3. HC Frýdek-Místek 4 2 1 1 18:5 5
4. Xawax Bardejov 4 1 1 2 8:17 3
5. SK Kadaň 4 1 0 3 8:18 2

O pořadí na prvních místech rozhodla minitabulka

HC Frýdek-Místek: Beran, Horváth, Blažek, Flegr, Gavlas, Machura, Mičulka, Svačinka, Škvára, Valíček, Alina, Čahoj, Ďuríček, Fojtík, Lapčík, Nováček, Rykala, Sonnek, Vančo-Minařík, Matěj. Trenéři: Miroslav Kameník a Radim Nečas.

TJ Slavoj Český Těšín: L. Carbol, Ochman, Moržol, Kotrla, Huml, Neveloš, Lamacz, Dadák, O. Carbol, Czylok, Marszálek, O. Pnioz, J. Pnioz, M. Piechaczek, J. Piechaczek, Menšík

4.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Hokejisté Třince (v červeném) proti Plzni.
5

Marcinko ukončil sérii bez gólu, trefil Ocelářům vítězství s Plzní

Chodník v Čeladné je konečně hotov

Několikaměsíční omezení kvůli druhé etapě výstavby chodníku už nemusí trápit motoristy v Čeladné.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Kapela Nebe obdarovala malé pacienty

V úterý 17. října měly děti hospitalizované na dětských odděleních Nemocnice Třinec o zábavu postaráno. Navštívila je skupina Nebe, která nyní vystupuje se svým Future technology tour 2017.

Odpoledne začnou volby. Bude volební účast mizerná jako posledně?

Dnes od 14 do 22 hodin a zítra od 8 do 14 budou lidé volit své zástupce kandidující do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení