Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Jubileum Oceláři oslavili vítězstvím. Chomutov položil v prodloužení Růžička

Sté utkání ve Werk Areně plný bodový zisk nepřineslo, přesto mohli být spokojení. Hokejisté Třince porazili v duelu 11. kola extraligy Chomutov 4:3 po prodloužení, když vítěznou branku vsítil Martin Růžička.

8.10.2017

Útočník Martin Adamský právě střílí druhý gól Ocelářů proti Chomutovu.Foto: Petr Rubal

Domácí tentokrát nevletěli na soupeře tak, jako v pátek na Spartu a v nedělním odpoledni začali proti houževnatě bránícímu Chomutovu zlehka. Naopak s druhou dvacetiminutovkou se Oceláři rozjeli po dvanácti vteřinách mohl otevřít skóre třinecký Růžička – měl na levém křídle dost prostoru, ale jeho bombu schoval Laco do lapačky.

A tak se radovala druhá strana. Domácí prohráli souboj o puk v rohu za Hrubcovou brankou, Poletín poslal puk mezi kruhy, kde byl úplně volný Jakub Lauko, který vystřelil mimo dosah Šimona Hrubce, který měl i poté kupu práce, aby neinkasoval po šancích Růžičkovy trojky.

Poté domácí vystupňovali tlak, ale i přes obrovské šance gól nepřicházel. Až ve 34. minutě zakončil povedenou kličkou kombinaci v útočném pásmu Roth.A další šance na sebe i díky přesilovým hrám nenechaly dlouho čekat, ale bez gólové odezvy.

Tu ale přinesla 45. minuta, kdy Martin Adamský potvrdil svůj důraz v úniku překonal Laca. Třinec však duel do vítězného konce za tři body nedotáhl. Naopak mohl prohrát, když Huml dvakrát prostřelil Hrubce.

V závěru i za pomoci publika Třinec opět vystupňoval tlak, který zakončil vyrovnáním na 3:3 Polanský a v nastaveném čase pak Růžička nejprve nechal vyniknout fantastického Laca, ale vzápětí už byl na jeho dorážku slovenský gólman krátký.

Ohlasy trenérů:
Marek Zadina (Třinec):
"Chci klukům poděkovat, že hráli výborný hokej, měli jsme převahu a jen díky brankáři Lacovi nebyl výsledek za tři body. Ani nás nezlomil gól na 2:3, hned jsme dokázali odpovědět a víme, že v kádru sílu máme. Bylo těžké se pořád do nich tlačit, ale kluci ukázali charakter a vyhráli."

Jan Šťastný (Chomutov): "Myslím, že jsme viděli emotivní a vysoce kavlitní utkání, hrálo se vlastně o třetí místo. Musím říct, že jsme vstoupili do utkání, jak jsme chtěli, očekávali jsme tlak domácích, podařilo se nám zvládnout prvních deset minut, ve kterých minule Třinec proti Spartě rozhodl a pak jsme postupně chtěli vystrčit růžky, což se povedlo. Vstřelili jsme branku, psak zase inkasovali a do třetí třetiny jsme šli s tím, že si chceme odvézt bodový zisk, věřili jsme si. Bohužel jsme inkasovali v závěru a v prodloužení prohráli, ale vezeme si důležitý bod."

HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 4:3 po prodl. (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Roth (Svačina, Adamský), 45. Adamský (Krajíček, Polanský), 57. Polanský (Roth, Martin Růžička), 63. Martin Růžička – 24. Lauko (Poletín), 48. Huml, 56. Huml (Valach, Koblasa). Rozhodčí: Hribik, Kubičík – Špůr, Klouček. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4595.
Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Roth, Linhart, Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Irgl, Cienciala, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Chomutov: Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, Buchtela – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – V. Tomeček, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička, Martínek a Šťastný.

Autor: David Hekele