Svěřenci trenéra Jiřího Juříka uspěli v prvním finálovém zápase na ledě pražské Sparty 4:3 v prodloužení a doma mohou slavit se svými fanoušky.

V sobotu od 14 hodin hrají druhé utkání, ale ne v Mini Werk Areně, jak se původně plánovalo, nýbrž v hlavní Werk Areně, kde hraje domácí zápasy první tým Ocelářů.

„Naši junioři si výslovně přáli odehrát finále proti Spartě v Mini Werk Areně, kde celý rok trénují, hrají, znají led a ví, jak se v ní odráží puky od mantinelů, nicméně předběžný zájem fanoušků i médií je tak velký, že jako organizátor musíme v takové situaci zohlednit nejdůležitější aspekt všech hokejových utkání, kterým je jednoznačně zajistit bezpečnost aktérů zápasu a diváků,“ informoval tiskový mluvčí třineckého klubu Radim Sajbot.

„Finále je pro nás zhodnocením celoroční práce. Uděláme vše pro to, abychom uspěli,“ slíbil trenér Jiří Juřík třineckým fanouškům.

Ve velké Werk Areně se sobotní zápas uskuteční od 14 hodin, v případě, že se nerozhodne, odehraje se tamtéž i nedělní rozhodující třetí duel. Opět od 14 hodin. Vstup na obě utkání je zdarma.

Třinečtí hokejisté (v červeném) příkladně zabojovali a snížili stav semifinále na 1:2 ze svého pohledu.
Dva návraty do sestavy a Třinec vyhrál
Michal Kovařčík (u puku) a jeho spoluhráči zatím nemají v semifinále štěstíčko.
Michal Kovařčík: Nemůžeme dovolit, aby z Hrubce dělali kašpara!