„Nad extraligou ještě hůl nelámu, pořád věřím, že ta šance jednou přijde," svěřil se Šimboch.

Podle statistik patří slovenský brankář k nejlepším gólmanům nejen WSM ligy, ale také i druholigové soutěži. „Snažím se chytat co nejlépe každý zápas, jedno, jestli je to první nebo druhá liga," zdůrazňuje odchovanec z Nitry.

Juraj ŠimbochNarozen: 30. ledna 1992 v Nitře
Výška/váha: 183 cm/89 kg
Hůl: levá
Číslo dresu: 31
Pozice: brankář
Kariéra: HK Nitra (Slovensko), HK Orange 20 (Slovensko), HC Oceláři Třinec jun., Medvědi Beroun 1933, LHK Jestřábi Prostějov, HC Oceláři Třinec, HC Zubr Přerov, HC Frýdek-Místek

Letošní sezona je pro vás opravdu hektická. Kromě premiéry v nejvyšší soutěži, máte za sebou starty i v druhé a třetí nejvyšší soutěži.
Já tu letošní sezonu vnímám spíše tak, že všichni hráči, co jsme do Frýdku před sezonou přišli z Třince, tak jsme dostali před sebe jasný cíl. Tím je vybojovat pro farmu Ocelářů první ligu. Musím říct, že během té doby se ve Frýdku udělala spousta práce, teď už je to jen na nás. My dostali důvěru, teď jí musíme splatit.

To se vám prozatím daří na jedničku, jelikož základní částí jste projeli doslova jako nůž máslem. Získali jste rekordní počet 119 bodů a na druhý Vsetín jste uhráli pětadvacet bodů…
To se dalo ale očekávat, vždyť jsme v soutěži v podstatě jediným profesionálním týmem. Zatímco my trénujeme ráno, tak ostatní hráči v jiných týmech chodí do práce. Kdybychom neskončili první, tak by to pro nás všechny bylo velké zklamání. Máme to od začátku nastavené tak, že pro hokej máme ve Frýdku-Místku vytvořené vynikající podmínky. To se pak odráží i na naší samotné hře.

Jak už to tak bývá, tak když se v soutěži objeví někdo takhle dominantní, tak to přináší jistě i velkou nevoli a nevraživost u soupeřů a jejich fanoušků. Pocítili jste to také?
Určitě, diváci si na nás několikrát zgustli. Jsme ale profesionálové, takže tyhle výpady vůbec neřešíme. Soustředíme se pouze na sebe a jdeme si za svým cílem. Je ale jasné, že ostatní družstva se na vás pokaždé nahecují, chtějí váš skalp. To, že před vámi třeba třikrát vysoko prohráli, neřeší, ale proti nám pak nechají na ledě všechny síly.

Juraj Šimboch. Ve statistikách první či druhé hokejové ligy si nevedete vůbec špatně. Nemrzí vás, že vás tato čísla ještě nepopostrčila přímo do nejvyšší soutěže?
Já říkám, že to jsou pořád jenom čísla. Ať už v Přerově, nebo ve Frýdku-Místku, jsem chytal před výbornou obranou. O to lepší se pak brankáři chytá. Já ale nelámu hůl nad tím, že bych si ve své kariéře extraligu nezachytal. Věřím, že ta šance někdy přijde. Teď ale nemám ambice nahánět statistiky, chci Frýdku pomoci k postupu, to je můj cíl.

Loňskou sezonu jste strávil na Hané v Prostějově. Jestřábi tehdy nebyli nadšeni, že si vás Třinec stáhl zpátky.
Na tamní angažmá vzpomínám jenom rád. Já si tam s chutí zachytal, i když jsme hráli na chvostu tabulku. Během té sezony šlo na mě myslím nejvíce střel, takže jsem byl docela vytížený. I proto mě tam Třinec posílal, abych nedělal někde dvojku, ale postupně sbíral zkušenosti. Boje v play-out mi hodně pomohly, tam to byly opravdu těžké zápasy. Byla to dobrá zkušenost, ale teď jsem rád, že jsem přeci jen blíž k Třinci.

Před čtyřmi lety jste chytal na mistrovství světa dvacítek v kanadském Calgary. Mimo jiné jste v boji o páté místo narazili i na český tým. Proti vám stály dnes už možná hvězdičky NHL Petr Mrázek či Tomáš Hertl. Vybavíte si ještě ten vzájemný souboj?
Samozřejmě na to vzpomínám. Jsou to sice čtyři roky, ale vzpomínky mám pořád čerstvé. Pro mě to byl vlastně vrchol mé prozatímní reprezentační kariéry za Slovensko. Těžko se na tu dobu bude zapomínat.

Koncem ledna jste oslavil své čtyřiadvacáté narozeniny. Měl jste i nějaké hokejové přání?
Hokej je pořád jen sport, takže já mívám spíš přání ohledně rodiny a svých blízkých. Ať jsou všichni zdraví a šťastní.

S Frýdkem jste vyhráli již šestnáct zápasů v řadě. Zažil jste ve své kariéře už takhle úspěšnou sérii?
Jo, zažil. Velice podobnou, ale úplně opačnou (smích). Ať už v Berouně nebo pak v Prostějově jsme hráli spodek tabulky. Ta motivace vítězit je teď o to větší. Doufám, že nám ta série jen tak neskončí.

Už ve čtvrtek vás čeká první čtvrtfinálové střetnutí na domácím ledě, kde hostíte Kopřivnici. Vy jste odchytal poslední vzájemné utkání, takže na svého soka máte opravdu čerstvé vzpomínky.
Kopřivnice je houževnatý soupeř, který určitě bude hodně odolávat, což poslední vzájemné zápasy jenom dokázaly. Já však věřím, že je dokážeme porazit. Co se týče fanoušků, tak půjde o derby, na které určitě budou diváci chodit v hojném počtu. I z toho pohledu je lepší, že narazíme právě na Kopřivnici než na Opavu. Diváci se mají nač těšit.