„Snažil jsem se vyvinout velké úsilí, abych byl týmu k dispozici v co nejlepší formě, ale nejde to. Nadále mám problémy, které mě limitují v tom, abych plnil roli, kterou ode mě klub, vedení, trenéři, spoluhráči i fanoušci očekávají. A trvá to už příliš dlouho, prakticky rok. Navíc se blíží vrchol sezony, takže jsem usoudil, že by bylo fér vůči všem, kteří v Třinci hokej dělají a dávají do toho všechno, abych vynesl takový verdikt. Bude to tak lepší pro mě, pro klub i pro mou rodinu,“ vysvětlil Lukáš Krajíček, který vinou zdravotních problémů naskočil v probíhajícím soutěžním ročníku tuzemské nejvyšší soutěže pouze do 19 utkání a chyběl také na prosincovém Spengler Cupu, kde Oceláři vyválčili druhé místo.

Šestatřicetiletý Krajíček je majitelem stříbrné a dvou bronzových medailí z mistrovství světa, účastníkem zimní olympiády v Soči. S Oceláři slavil dva mistrovské tituly, 11 let prožil v zámoří, převážně v NHL, kam si ho vybrala v prvním kole vstupního draftu Florida, a kde to dotáhl v roce 2010 s Philadelphií až do finále Stanley Cupu. Dalších skoro šest sezon strávil v KHL.

„Toto je typ zprávy, která vždycky zamrzí. O Lukášových zdravotních problémech jsme věděli, pravidelně nás o svém stavu informoval, takže nemůžu říct, že jsme zaskočeni anebo nepřipraveni. Ale ztrácíme v něm kvalitního hráče, který je pro nás přínosem v jakékoli roli. V kabině měl díky své skvělé kariéře a skromnosti, která mu zůstala, přirozenou autoritu a každý ho respektoval. Je to velká ztráta, nicméně kádr máme kvalitní, což dokázalo i poslední play off korunované zlatými medailemi, které už Lukáš sledoval jen zpovzdálí,“ komentoval Krajíčkův prozatímní konec sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Dodal, že Krajíček normálně zůstává na soupisce mužstva, jelikož nikdo není schopen odhadnout, jak se jeho zdravotní stav v nejbližší době vyvine.